Veritelia spoločnosti Mt. Gox: Čakajte na splátky bitcoinov až 3 mesiace.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Veritelia spoločnosti Mt Gox budú musieť na vyplatenie svojich Bitcoinov a Bitcoin Cash čakať až tri mesiace. Podľa dokumentu správcu to závisí od toho, na ktorej kryptografickej burze prihlásili svoje pohľadávky.

Správca zaniknutej burzy kryptomien oznámil 5. 7. 2024, že v nadväznosti na ozdravný plán sa začalo splácanie pre niektoré určené kryptografické burzy.

Správca vysvetlil, že časový harmonogram vyplácania sa líši v závislosti od burzy. Napríklad burza Kraken má na spracovanie výplat 90 dní, zatiaľ čo burze Bitstamp to môže trvať až 60 dní. BitGo bude mať výplaty viditeľné do 20 dní a SBI VC Trade aj Bitbank dokončia výplaty do 14 dní.

Každá určená kryptomenová burza musí do určitého počtu dní po prijatí od správcu pridať BTC alebo BCH k zostatku na účte veriteľa alebo ich previesť do prepojenej peňaženky.

Správca tiež poznamenal, že splátky oprávneným veriteľom sa uskutočnia bezodkladne, ak spĺňajú určité podmienky. Medzi ne patrí potvrdenie platnosti registrovaných účtov, súhlas s dohodou určených kryptografických búrz a ukončenie rokovaní so správcom.

Výskumník transakcií

Dnes 05.07.2024 Mt Gox previedla 47 228,7 BTC v hodnote približne 2,71 miliardy USD do peňaženky. Aktíva boli následne presunuté vo viacerých transakciách, vrátane 1 545 BTC v hodnote 85 miliónov USD do horúcej peňaženky na kryptografickej burze Bitbank, podľa údajov z Arkhamu.

Heatmap likvidácií

Cena Bitcoinu dnes v jednom momente klesla pod 54 000 USD. V súčasnosti sa obchoduje na úrovni 54 270 USD, čo predstavuje pokles o 6,48 % za posledných 24 hodín. Okrem toho širší trh s kryptomenami zaznamenal dennú likvidáciu na centralizovaných burzách v hodnote viac ako 665 miliónov USD.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov