Veľryba viedol Bitcoin Surge Breaks $44K bariéra, Ďalšie zisky pred sebou?

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Bitcoin (BTC) v stredu pôsobivo rástol, prekonal hranicu 44 000 USD a dosiahol nový štvortýždňový vrchol, poháňaný súhrou viacerých faktorov vrátane zvýšenej akumulácie zo strany hlavných držiteľov a prudkého rastu amerických akciových indexov.

Vlajková kryptomena, známa svojou dominanciou v trhovej kapitalizácii, vzrástla z predchádzajúcej úrovne 42 700 USD a dosiahla vrchol na úrovni 44 300 USD, čo predstavuje jej najvyšší cenový bod od 12. januára, krátko po zavedení spotových bitcoinových fondov obchodovaných na burze (ETF) v Spojených štátoch.

Tento nárast o viac ako 2,5 % v priebehu 24 hodín zároveň signalizoval obnovenie býčích nálad v kryptopriestore. Medzitým sa Ether (ETH) a ďalšie kryptomeny pripojili k rastovej trajektórii, pričom Ether zaznamenal pozoruhodný nárast o 2,3 %, hoci Cardano (ADA) mierne zaostalo a zaznamenalo mierny pokles o 0,4 %.

Poznatky analytikov spoločnosti Bitfinex zo začiatku týždňa naznačovali, že k nedávnemu tlaku na pokles cien BTC mohol prispieť nárast predajného tlaku zo strany ťažiarov. Zdá sa však, že príliv a odliv sa dramaticky obrátil, čím potenciálne prevážil nad predajcami, keďže BTC sa pustil do rastu.

Najmä renomovaný kryptoanalytik Ali Martinez v stredu zdôraznil výrazný nárast akumulácie zo strany bitcoinových veľrýb, čo naznačuje obnovenie dôvery medzi veľkými investormi. Martinez citoval údaje zo spoločnosti Glassnode, ktoré odhalili, že počet bitcoinových peňaženiek držiacich viac ako 1 000 BTC (čo zodpovedá približne 44 miliónom USD) sa vyšplhal na niekoľkomesačné maximum 73, čo ďalej potvrdzuje býčí impulz.

Prevládajúci optimizmus na amerických akciových trhoch poslúžil ako ďalší vietor do plachiet pre rizikové aktíva, ako sú kryptomeny, pričom index S&P 500 sa vyšplhal na rekordné maximum, čo je lákavo blízko k hranici 5 000. V súlade s touto náladou sa Dow Jones Industrial Average priblížil k svojmu historickému maximu, zatiaľ čo technologický Nasdaq Composite pokračoval v raste smerom k vlastnému historickému zenitu.
Okrem toho sa zdalo, že obavy týkajúce sa finančného zdravia spoločnosti New York Community Bancorp (NYCB) sa rozptýlili, keďže veriteľ vydal upokojujúce vyhlásenie, v ktorom riešil obavy týkajúce sa likvidity a stability vkladov po znížení úverového ratingu agentúrou Moody's.

Ethereum je na čele rally altcoinov uprostred optimizmu ETF

Ethereum (ETH) zároveň predviedlo svoju odolnosť, keď prvýkrát za dva týždne prekročilo hranicu 2 400 USD, podporené obnoveným optimizmom okolo spotových ETF. Pozoruhodný vývoj sa objavil skôr počas dňa, keď správcovia aktív Ark Invest a 21Shares predstavili zmeny a doplnenia svojej spoločnej žiadosti, čím ju viac zosúladili s nedávno schválenými spotovými bitcoinovými ETF, čím potenciálne predišli regulačným prekážkam.

Okrem toho aktualizované podanie naznačilo perspektívu stávkovania niektorých tokenov fondu s cieľom získať odmeny, čo ešte viac podporilo nadšenie investorov. Okrem toho tokeny v rámci ekosystému Ethereum, ako napríklad MATIC spoločnosti Polygon, OPT spoločnosti Optimism a ARB spoločnosti Arbitrum, zaznamenali zisky v rozmedzí od 2 % do 4 %, zatiaľ čo likvidný stakingový protokol LDO spoločnosti Lido vzrástol o pôsobivých 5 %, čo podčiarkuje širší býčí sentiment, ktorý preniká trh s kryptomenami.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov