Správa: Coinbase klesla na tretie miesto v globálnom rebríčku

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Coinbase, významná americká kryptoburza, stráca pozície v globálnom objeme obchodovania v dôsledku intenzívnej konkurencie, keďže trhom otriaslo spustenie spotových Bitcoin ETF v USA.

Blockchainová analytická spoločnosť Kaiko uvádza, že Coinbase už nie je druhá najväčšia v globálnom objeme obchodovania. Od októbra 2023 klesol trhový podiel Coinbase z 11 % na 8 %. Konkurenčná burza Bybit má medzitým teraz približne 16 % globálneho objemu obchodovania.

Podľa Kaika rast burzy Bybit pochádza zo zníženia jej obchodných poplatkov. To však nie je jediný dôvod jej úspechu. Bybit ťažil aj z regulačných problémov burzy Binance.

Z údajov spoločnosti Kaiko vyplýva, že za nárastom objemu obchodov Bybit stoja Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH). Trhový podiel týchto aktív na Bybite sa za posledný rok zvýšil zo 17 % na 53 %. Na druhej strane, spoločnosť Binance zaznamenala väčší rast obchodovania s altcoinmi. Hoci Binance zostáva lídrom s 54 % podielom na trhu, jej objem Bitcoinov a Etherea tento rok klesol z 59 % na 43 %. Kaiko naznačuje, že táto zmena môže byť spôsobená zmenami v rizikovom sentimente, ktorý má tendenciu klesať počas medvedích trhov.

Napriek úspechu spoločnosti Bybit sa Wall Street odťahuje. Spoločnosť Hidden Road podporovaná Citadel Securities prestala koncom mája ponúkať svojim klientom prístup k Bybitu. Dôvodom boli nezhody v súvislosti s postupmi KYC/AML (Know Your Customer/Anti-Money Laundering) spoločnosti Bybit. Spoločnosť Bybit sa k tejto záležitosti zatiaľ verejne nevyjadrila. Hovorca však uviedol, že platforma sa “zaviazala k transparentnosti a bude poskytovať aktuálne informácie podľa toho, ako bude prebiehať preskúmanie”.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov