Spoluzakladateľ Tetheru oslavuje tokenizáciu ako najväčší skok od čias Fiatu

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Výkonný riaditeľ spoločnosti Tether nedávno vyhlásil, že premena fiat mien, ako je americký dolár, na digitálne tokeny je veľkou inováciou. Táto zmena by podľa neho mohla v budúcnosti výrazne ovplyvniť globálne financie.

William Quigley, ktorý pomáhal založiť spoločnosť Tether prevádzkujúcu kryptomeny a decentralizovanú burzu WAX, si myslí, že svetové ekonomiky by mohli začať používať digitálne, tokenizované peniaze už v najbližšom desaťročí. O tejto technológii sa vysoko vyjadril počas diskusie na FT Crypto and Digital Assets Summit 9. mája.

Quigley vysvetlil, že tokenizácia fiat mien by ich mohla zlepšiť, čo by umožnilo možnosti, ako je napríklad zarábanie na úrokoch z týchto digitálnych foriem peňazí. Zdôraznil, že táto inovácia nemá žiadne nevýhody, iba výhody.

Uviedol to spoluzakladateľ spoločnosti Tether:

„Rozmýšľal som, prečo mi môj bežný účet nikdy nevyplácal úroky. A oni mi povedali, no, získaš úžasné výhody elektronického bankovníctva. Takže v určitom okamihu sa to môže stať. Ale práve teraz sú ľudia takí spokojní s tokenizáciou svojich dolárov, že myšlienka vzdať sa úrokov z nich nebola naozaj presvedčivou otázkou.“

William Quigley diskutuje o tokenizácii na FT Crypto and Digital Assets Summit.

Poukázal tiež na to, že bilióny dolárov ležia na bankových účtoch v USA bez toho, aby sa úročili. Ľudia tieto účty používajú na svoje bankové potreby, ako je prístup k bankomatom a elektronické platby, hoci na svojich peniazoch nič nezarobia.

Počas tej istej prednášky sa Quigley podelil o to, ako sa dostal ku kryptomenám a pomohol založiť Tether. V súčasnosti je Tether najväčším stablecoinom podľa veľkosti trhu a najčastejšie obchodovanou kryptomenou.

Quigley za mnohé zo svojich nápadov vďačí svojmu ranému záujmu o hry. Koncom 90. rokov sa stalo populárne obchodovanie s hernými predmetmi. Spolu so svojím partnerom videl potrebu digitálnej platobnej služby, pretože v tom čase neexistoval žiadny priamy spôsob používania fiat meny online. To ich viedlo k nápadu vytvoriť digitálnu službu úschovy na nákup herných predmetov za hotovosť. Quigley tiež spomenul, že bol jedným z prvých veľkých investorov do spoločnosti PayPal.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov