Spoločnosť BlackRock odhaľuje: Obri sa pozerajú na bitcoinové ETF

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Nenechajte sa oklamať nedávnym zastavením investícií do spotových bitcoinových fondov obchodovaných na burze (ETF) po 71 dňoch prílevu v rade. Robert Mitchnick, ktorý vedie digitálne aktíva v spoločnosti BlackRock, verí, že táto pauza sa čoskoro skončí. Predpovedá, že na trh čoskoro vstúpi nová skupina investorov. Spoločnosť BlackRock je najväčšou spoločnosťou na správu aktív na svete.

Mitchnick očakáva, že v najbližších mesiacoch začnú do týchto ETF investovať veľké finančné skupiny. Medzi tieto skupiny patria štátne investičné fondy, penzijné fondy a nadačné fondy. Podelil sa o to počas rozhovoru. Mitchnick poznamenal, že sa obnovil záujem o bitcoin. Povedal, že diskusie sa teraz zameriavajú na to, ako zahrnúť bitcoin do investičných portfólií.

„Mnohé organizácie aktívne skúmajú bitcoin,“ vysvetlil Mitchnick. „Patria medzi ne penzijné fondy, nadačné fondy a fondy majetku. Spoločnosť BlackRock pomáha tým, že poskytuje vzdelávanie.“ Dodal, že pre spoločnosť BlackRock to nie je novinka. Spoločnosť diskutuje o bitcoine s týmito inštitúciami už mnoho rokov.

Od ich schválenia v januári tieto ETF prilákali viac ako 76 miliárd USD. V súčasnosti niektorí investiční poradcovia ponúkajú ETF IBIT spoločnosti BlackRock. Ponúkajú ho však len vtedy, ak ich o to klienti výslovne požiadajú. Ďalším krokom je voľnejšia ponuka týchto bitcoinových ETF prostredníctvom veľkých poradenských firiem, ako je Morgan Stanley.

Konkurencia v oblasti AUM

Na sociálnych sieťach sa veľa hovorí o konkurencii medzi ETF, najmä medzi IBIT a GBTC spoločnosti Grayscale. Momentálne má IBIT aktíva vo výške 17,2 miliardy USD a GBTC približne 24,3 miliardy USD. Veľká časť financovania IBIT sa presunula od spoločnosti Grayscale. Medzi ďalšie zdroje patria peniaze, ktoré sa presúvajú z drahých ETF v Kanade alebo Európe. Niektoré prostriedky pochádzajú aj z ETF na bitcoinové futures, ktoré sa menia na spotové ETF.

Mitchnick tiež spomenul, že niektorí ľudia radšej držia svoje bitcoiny na účtoch maklérov. Vyhnú sa tak problémom s priamym držaním bitcoinu, ako sú napríklad problémy s úschovou alebo komplikované daňové vykazovanie. Zdôraznil, že spoločnosť BlackRock sa viac zaujíma o vzdelávanie klientov než len o to, aby bola najväčším poskytovateľom ETF.

Podpora etherea

V novembri minulého roka spoločnosť BlackRock požiadala o založenie ETF na ether (ETH). Stalo sa tak krátko po tom, čo generálny riaditeľ Larry Fink diskutoval o potenciálnych výhodách tokenizácie. Tento proces zahŕňa reprezentáciu tradičných aktív na blockchainoch.

Spustenie etherového ETF však prináša výzvy, hlavne v tom, ako vzdelávať klientov o zložitom blockchaine Ethereum. Vyvoláva tiež otázky, prečo by investori chceli ďalší krypto ETF. Najmä preto, že bitcoinové ETF by už mohlo zlepšiť ich investičné výnosy v pomere k riziku, ako ukazuje Sharpeho pomer.

„Keď premýšľame o tomto priestore, vidíme potenciál digitálnych aktív v prospech našich klientov a kapitálových trhov, pričom sa zameriavame na tri oblasti: kryptoaktíva, stablecoiny a tokenizáciu,“ povedal Mitchnick. „A tieto piliere, všetky sú navzájom prepojené. To je naozaj dôležitá vec, ktorú by mali ľudia pochopiť. A práca, ktorú vykonávame v každom z nich, informuje našu stratégiu a naše poznatky pre ostatné.“

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov