Šialenstvo okolo ETF Ethereum stúplo na 12-mesačné maximum vo vyhľadávaní na Google v USA

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Pozornosť trhu s kryptomenami sa presúva od schválenia burzového fondu (ETF) na Bitcoin, keďže väčšina digitálnych aktív nedokáže v krátkodobom horizonte využiť túto významnú udalosť. Dynamika trhu po schválení naznačuje, že situáciu možno prirovnať k fenoménu “buy the rumor, sell the news”.

Je zaujímavé, že diskusie okolo krypto ETF sa teraz zamerali na potenciálny ekvivalentný produkt pre Ethereum (ETH), druhú najväčšiu kryptomenu podľa trhovej kapitalizácie.

O týchto diskusiách svedčí nárast záujmu o kľúčové slovo “Ethereum ETF” v Google Trends, ktorý v Spojených štátoch dosiahol za posledných 12 mesiacov historické maximum.

Podľa údajov získaných 15. januára záujem o toto kľúčové slovo dosiahol vrchol s hodnotou 100 v týždni končiacom 13. januára, čo predstavuje najvyšší bod za posledný mesiac. Pozoruhodné je, že záujem zaznamenal prudký nárast o 455 % v období od 6. januára do 14. januára.

Pri analýze regionálneho záujmu sú na čele Oregon a Alabama so skóre popularity 100. Na treťom mieste tesne nasleduje Nevada so skóre 94, za ktorou nasleduje New Jersey so skóre 85 a piate miesto si zabezpečil Washington so skóre 81.

Faktory zvyšujúce záujem o ETF ETH

Prudký nárast záujmu o ETF Ethereum nabral na sile po tom, ako generálny riaditeľ spoločnosti BlackRock (NYSE: BLK) Larry Fink vyjadril svoju vieru v tento produkt. Je pozoruhodné, že BlackRock, najväčšia spoločnosť na svete zaoberajúca sa správou investícií, zohráva kľúčovú úlohu v oblasti Bitcoin ETF a je medzi žiadateľmi, ktorí čakajú na spätnú väzbu od Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) k žiadosti o Ethereum ETF. Očakáva sa, že SEC prijme rozhodnutie o ETF Ethereum v máji tohto roka.

Existujú však špekulácie, že regulačná klasifikácia ako cenný papier by mohla pre tento produkt predstavovať výzvu. Zároveň predseda SEC Gary Gensler zdôraznil, že jedným z dôvodov schválenia ETF na Bitcoin je jeho klasifikácia ako komodity.

Analýza ceny etherea

Uprostred týchto špekulácií zaznamenáva Ethereum nárast nákupného tlaku, pričom token rastie, zatiaľ čo Bitcoin čelí riziku prelomenia pod zónu podpory 40 000 USD.

V čase tlače zaznamenalo Ethereum týždenné zisky presahujúce 13 %, pričom decentralizovaný finančný token (DeFi) sa obchoduje za 2 537 USD.

Je veľmi dôležité zdôrazniť, že schválenie spotového Bitcoinu nemusí nevyhnutne zaručiť paralelný výsledok pre Ethereum a nezaručuje ani rast ceny ETH.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov