Šéf BlackRock naznačil ETF na ethereum, pravidlá SEC nie sú prekážkou

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

V rozsiahlom rozhovore pre Fox Business Larry Fink, generálny riaditeľ spoločnosti BlackRock, poprednej svetovej firmy v oblasti správy aktív so spravovanými aktívami presahujúcimi 9,1 bilióna USD, vyjadril svoj pohľad na potenciál spustenia burzovo obchodovaného fondu (ETF) založeného na ethereu, a to aj v podmienkach špekulatívnej klasifikácie etherea (Ether) ako cenného papiera.

Finkovo tvrdenie zdôrazňuje možnosť inaugurácie takéhoto ETF napriek možnej regulačnej klasifikácii, čo naznačuje, že dôsledky toho, že Ethereum je považované za cenný papier, nemusia byť nevyhnutne škodlivé.

Hĺbku rozhovoru dodal analytik ETF Nate Geraci, ktorý zdôraznil význam Finkových poznámok týkajúcich sa Etherea. Geraci tieto pripomienky interpretuje ako náznak zintenzívnenia úsilia Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) o kategorizáciu druhej najväčšej kryptomeny na svete podľa trhovej kapitalizácie ako cenného papiera.

“Toto vlastne dáva určitý zmysel & by mohlo SEC umožniť navliecť ihlu vzhľadom na to, že už schválili ETF na ethereum,” napísal Geraci na sociálnej sieti X.

Táto snaha SEC sa zdá byť podstatným počinom, a to aj napriek prevládajúcej skepse, pokiaľ ide o pripravenosť agentúry schváliť v blízkej budúcnosti spotový ETF založený na ethere. Napriek tomu Geraci predpokladá, že schválenie takéhoto finančného produktu by mohlo byť možné po jeho klasifikácii ako cenného papiera.

Komplikovanie regulačného prostredia naznačujú správy, že SEC sa pustila do energickej iniciatívy označiť poprednú alternatívnu kryptomenu za cenný papier, čo sa zdá byť v rozpore s označením Etheru ako komodity Komisiou pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC). Okrem toho Ethereum Foundation, nezisková organizácia zameraná na podporu ekosystému Ethereum, údajne čelí vyšetrovaniu.

Veľmi optimistický pohľad na budúcnosť Bitcoinu

V tom istom rozhovore Fink odhalil svoj dlhodobý optimizmus v súvislosti s Bitcoinom a vyjadril prekvapenie nad masívnym maloobchodným dopytom po tejto kryptomene. Tento dopyt poháňal fond IBIT spoločnosti BlackRock k prekonaniu mnohých rastových rekordov, čím sa stal najrýchlejšie rastúcim ETF v histórii.

Napriek obrovskej popularite Bitcoinu medzi klientelou spoločnosti BlackRock však Robert Mitchnick, vedúci oddelenia digitálnych aktív v tejto spoločnosti, zaznamenal výrazne nižší záujem o Ethereum a zanedbateľný dopyt po iných alternatívnych kryptomenách. Mitchnick opätovne potvrdil prvoradosť Bitcoinu v rámci stratégie digitálnych aktív spoločnosti a zdôraznil jeho postavenie ako najvyššej priority tohto finančného giganta.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov