Prvý thajský spotový fond ETF Bitcoin schválený!

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Thajsko schválilo svoj prvý spotový fond obchodovaný na burze s bitcoinmi (ETF). Stalo sa tak jednou z mnohých krajín, ktoré umožňujú regulované možnosti investovania do Bitcoinu.

Thajská komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) dala spoločnosti One Asset Management (ONEAM) zelenú na spustenie ETF na obchodovanie s Bitcoinom. Podľa denníka Bangkok Post bude fond ONE Bitcoin ETF k dispozícii od 31. mája do 6. júna.

Tento ETF je podľa thajských pravidiel SEC prístupný len bohatým a inštitucionálnym investorom. V apríli regulačný orgán zmenil usmernenia a povolil Bitcoin ETF zamerané na profesionálnych investorov.

ONEAM plánuje investovať fond do 11 hlavných svetových fondov Bitcoin. Táto stratégia zabezpečuje dostatočnú likviditu a bezpečnosť. Spoločnosť tvrdí, že ETF ponúka expozíciu voči Bitcoinu v regulovanom rámci, čím sa znižujú riziká, ako je krádež spojená s priamym vlastníctvom.

Zatiaľ čo spoločnosť ONEAM získala schválenie, iná firma, MFC Asset Management, stále čaká na zelenú pre svoj ETF Bitcoin. Oba ETF budú neverejné a dostupné len kvalifikovaným investorom.

Thajsko nasleduje príklad americkej SEC, ktorá v januári schválila niekoľko Bitcoin ETF, čo viedlo k zvýšenému záujmu. Aj ďalšie regióny, ako napríklad Hongkong, Austrália a Spojené kráľovstvo, začali ponúkať spotové Bitcoin ETF alebo podobné produkty.

Tieto ETF uľahčujú investovanie do zmien cien Bitcoinu bez toho, aby ste túto kryptomenu vlastnili. To viac vyhovuje profesionálnym investorom a inštitúciám.

Schválením Bitcoin ETF thajské regulačné orgány vychádzajú v ústrety rastúcemu dopytu miestnych inštitúcií po investovaní do Bitcoinu. Tento krok by po zavedení verejnej ponuky mohol viesť k širšiemu prijatiu v hlavnom prúde.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov