Predpoveď zasvätených osôb: XRP je pripravená na nárast o 5 USD vďaka spotovému ETF Buzz

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Bývalý riaditeľ spoločnosti Ripple Sean McBride nedávno vyjadril optimizmus, pokiaľ ide o trajektóriu ekosystému XRP, a signalizoval potenciálny vývoj, ktorý by mohol výrazne ovplyvniť jeho budúcnosť. McBrideove vyjadrenia prichádzajú v čase, keď v komunite kryptomien pretrvávajú diskusie okolo nedávneho zeleného svetla SEC pre spotový fond obchodovaný na burze (ETF) Bitcoin.

Ripple “netrpezlivo očakáva” spotový ETF XRP

V tomto svetle McBride naznačil, že XRPArmy môže očakávať uvedenie spotového XRP ETF na americký trh buď neskôr v tomto roku, alebo potenciálne v roku 2025, čo pridáva ďalšiu vrstvu očakávania do ekosystému.

McBrideove postrehy sa navyše zhodujú s komentármi generálneho riaditeľa spoločnosti Ripple Brada Garlinghousea počas nedávneho rozhovoru pre agentúru Bloomberg. Garlinghouse vyjadril otvorenosť myšlienke, že XRP bude mať vlastnú sériu ETF schválenú SEC, čím zdôraznil rastúcu akceptáciu a diverzifikáciu v rámci kryptoinvestičného prostredia.

Načrtnutím paralely medzi súčasným vznikom spotových ETF BTC a začiatkami tradičných akciových trhov Garlinghouse zdôraznil logický postup smerom k rozšíreniu ponuky ETF, aby zahŕňali rôzne kryptoaktíva, čím by sa uspokojili preferencie investorov v oblasti diverzifikovaných portfólií.

Hoci sa Garlinghouse zdržal prezradenia konkrétnych detailov týkajúcich sa spolupráce spoločnosti Ripple s poskytovateľmi ETF, zdôraznil všeobecnú podporu spoločnosti iniciatívám v prospech širšej komunity XRP. Tento názor je v súlade so strategickou víziou spoločnosti Ripple, ktorá sa usilovala o alternatívne jurisdikcie, ktoré sa môžu pochváliť jasnejšími regulačnými rámcami, najmä v očakávaní svojej budúcej prvotnej verejnej ponuky (IPO).

Potenciálne IPO spoločnosti Ripple v zahraničí

Od roku 2020 je spoločnosť Ripple zapletená do právneho sporu s americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC), čo ju podnietilo k tomu, aby v podmienkach regulačnej neistoty preskúmala alternatívne možnosti svojej IPO.

“V Spojených štátoch sa pokúšať o vstup na burzu s veľmi nepriateľským regulačným orgánom, ktorý vám schválil S-1, to mi neznie ako veľká zábava. Spoločnosť Coinbase si samozrejme nechala schváliť S-1. A teraz ich SEC žaluje za to, že robia veci, ktoré boli uvedené v ich S-1,”

Garlinghouse povedal na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose začiatkom tohto roka.

Garlinghouse už skôr naznačil, že spoločnosť Ripple má v úmysle po vyriešení svojho právneho sporu usilovať o vstup na burzu, čím zdôraznil záväzok spoločnosti k transparentnosti a dodržiavaniu regulačných požiadaviek.

Vzhľadom na tento vývoj súbeh priaznivého právneho výsledku, potenciálneho zavedenia amerického spotového ETF pre XRP a vyhliadky na IPO spoločnosti Ripple spoločne prispievajú k býčiemu výhľadu na trajektóriu ceny XRP. Analytici sú čoraz optimistickejší, pokiaľ ide o pravdepodobnosť výraznej rally, pričom projekcie naznačujú potenciálny nárast smerom k psychologicky významnej hranici 5 USD, čo podčiarkuje rastúcu dynamiku a dôveru investorov v rámci ekosystému XRP.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov