Pracovné miesta v USA chýba značka ako Bitcoin Skyrockets Past $60K!

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Úrokové sadzby aj americký dolár v roku 2024 prudko vzrástli. Tento nárast pokračuje aj napriek prognózam, že hospodársky rast a inflácia sa spomalia. Piatková správa však naznačuje možnú zmenu tohto trendu.

V piatok americká vláda zverejnila správu o mzdách mimo poľnohospodárskeho sektora za apríl. Ukázala, že v ekonomike pribudlo 175 000 pracovných miest, čo je menej ako očakávaných 243 000 a menej ako revidovaný marcový celkový počet 315 000 pracovných miest. Miera nezamestnanosti bola v apríli mierne vyššia, a to 3,9 %, v porovnaní s predpokladanou hodnotou 3,8 % a marcovou hodnotou 3,8 %.

Po tomto vyhlásení sa cena bitcoinu (BTC) zvýšila a dosiahla 61 100 USD.

Americký Federálny rezervný systém zníži úrokové sadzby v roku 2024 až šesťkrát

Donedávna trhy očakávali až šesť znížení úrokových sadzieb zo strany amerického Federálneho rezervného systému v roku 2024, ako naznačoval nástroj CME FedWatch. Odvtedy sa však očakávania upravili len na jedno alebo dve zníženia. Napriek tomu predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell na tlačovej konferencii naznačil, že v prípade pokračovania silného rastu zamestnanosti a pretrvávajúcej inflácie by sa mohlo uvažovať o zvýšení sadzieb.

Táto možnosť zohrala úlohu pri 20 % poklese bitcoinu z jeho vrcholu v polovici marca. Dnešná správa o zamestnanosti však naznačuje, že trendy sa môžu meniť, čo spôsobuje rast cien bitcoinu.

Pozitívne reagovali aj futures na americké akciové indexy, ktoré vzrástli o viac ako 1 %. Výnosy 10-ročných štátnych dlhopisov medzitým klesli o 11 bázických bodov na 4,47 %. Dolárový index klesol o 0,8 % a ceny zlata vzrástli o 0,8 % na 2 329 USD za uncu.

Ďalšie údaje zo správy poukázali na určité ekonomické zmiernenie. Aprílový priemerný hodinový zárobok sa zvýšil len o 0,2 %, čo je menej ako očakávaných 0,3 % a menej ako marcových 0,3 %. V medziročnom porovnaní mzdy vzrástli o 3,9 %, čím zaostali za prognózou 4 % a znížili sa oproti 4,1-% nárastu v predchádzajúcom mesiaci.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov