Posledná šanca kúpiť Bitcoin pod $70K, Hovorí analytik PlanB!

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Kvantitatívny analytik PlanB hovorí, že Bitcoin (BTC) vyzerá ako v roku 2017 pred svojím veľkým nárastom.
PlanB sa so svojimi 1,9 miliónmi sledovateľov na X delí o to, že BTC je štyri mesiace na býčom trhu. Ako dôkaz ukazuje na štyri červené bodky na svojom grafe.

„Vibrácie z roku 2017.“

Trhový cyklus Bitcoinu

V roku 2017, keď sa BTC dostal na svoju štvrtú červenú bodku, sa obchodoval za približne 1 200 USD. Potom sa do konca roka prudko zvýšil na 20 000 USD.

Spoločnosť PlanB skúma aj rôzne verzie ukazovateľa realizovaných nákladov na cenu Bitcoinu. Tento ukazovateľ zobrazuje hodnotu mincí skupiny na základe ich poslednej transakčnej ceny. Jeho graf obsahuje päťmesačnú, dvojročnú a celkovú realizovanú nákladovú cenu BTC.
Z grafu vyplýva, že cena BTC je vyššia ako všetky tri ukazovatele. To naznačuje, že BTC sa môže čoskoro vzdialiť od svojich súčasných úrovní.

„Posledná šanca kúpiť Bitcoin pod 70 000 USD?“

Realizovaná cena Bitcoinu

PlanB dodáva, že z historického hľadiska existuje súvislosť medzi príjmami ťažiarov a cenou BTC. Očakáva, že BTC prudko vzrastie koncom roka 2024, keď sa príjmy ťažiarov zotavia zo zníženia na polovicu.

„Historicky sa príjmy ťažiarov Bitcoinu zotavujú dva až päť mesiacov po znížení na polovicu a potom cena Bitcoinu ide vertikálne.“

Príjmy z ťažby bitcoinov

V súčasnosti sa Bitcoin obchoduje za 67 105 USD.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov