Peter Brandt predpovedá, že Bitcoin by mohol byť novým zlatým štandardom

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Skúsený trhový analytik Peter Brandt, ktorý je známy svojím dôvtipom v technickej analýze, sa nedávno podelil o svoje postrehy o budúcej úlohe Bitcoinu ako robustného uchovávateľa hodnoty, ktorý by mohol prevziať úlohu, ktorú tradične zastávajú fiat meny.

Pri úvahách o svojich bohatých skúsenostiach Brandt poznamenal: “Moja profesionálna minulosť sa formovala v období, keď nepriateľské prevzatia podnikov dominovali titulkom finančných publikácií, ako sú Wall Street Journal a Bloomberg. Dnes sme však svedkami výzvy na prevzatie nevídaného rozsahu.” Tým pripravil pôdu pre svoje názory na Bitcoin a jeho vplyv na finančný svet.

”Bitcoin BTC sa uchádza o to, aby sa stal štandardom 1. úrovne ‘uchovávania hodnoty', ktorý nahradí fiat meny a štátne dlhopisy”.

Svoj postoj ďalej objasnil slovami: “Nie je to tak, že by som predvídal zánik fiat mien. Každodenné transakcie, ako napríklad nákup potravín alebo natankovanie benzínu do auta, sa budú naďalej opierať o meny ako USD, jen a EUR.

Vlády budú vytrvalo zavádzať nové formy meny, pričom v budúcnosti budú mať možno také veľké nominálne hodnoty, ako je 100-dolárová bankovka, ktorá je najmenšou dostupnou menovou jednotkou v Spojených štátoch.”

Brandt, ktorý pravidelne poskytuje analýzy o pohybe cien Bitcoinu, bol v súvislosti s trhovou trajektóriou kryptomeny mimoriadne optimistický. Začiatkom mesiaca poukázal na znaky, ktoré naznačujú začiatok býčieho trhu pre Bitcoin.

Okrem toho v nedávnej aktualizácii revidoval svoju predpoveď vrcholu ceny Bitcoinu v prebiehajúcom býčom trhovom cykle, ktorého ukončenie predpokladá približne na prelome augusta a septembra budúceho roka, pričom svoju predpoveď zvýšil zo 120 000 USD na pôsobivých 200 000 USD.

V januári Brandt identifikoval konkrétny cenový vzorec v pohybe Bitcoinu, ktorý je podľa neho kľúčový pre udržanie zdravia jeho býčieho trendu. Tento vzorec opísal ako “Hump… Slump… Pump… Dump”, čím zdôraznil jeho dôležitosť pri udržiavaní pozitívnej trhovej dynamiky. Okrem toho jeho analýza presahuje rámec Bitcoinu; vyjadril silný makroekonomický príklon k Bitcoinu ako výnimočnému kandidátovi na uchovávanie hodnoty uprostred devalvácie fiat mien.

Brandt sa otvorene vyjadril: “Podľa môjho názoru je Bitcoin primárne uchovávateľom hodnoty a stále má obrovské možnosti zhodnotenia. Myslím si, že všetko je haraburdie, vrátane ETH.”

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov