Obrovský hedžový fond vsadil 2 miliardy dolárov na bitcoinové ETF

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Medzinárodný hedžový fond Millennium Management odhalil, že v prvom štvrťroku tohto roka držal v spotových fondoch obchodovaných na burze (ETF) na bitcoin takmer 2 miliardy dolárov.
K 31. marcu spoločnosť Millennium držala 1,94 miliardy USD v piatich hlavných spotových ETF na Bitcoin. Tieto informácie pochádzajú z jej hlásenia 13F pre Komisiu pre cenné papiere a burzy Spojených štátov.

Hedžový fond diverzifikoval svoje spotové ETF na Bitcoin medzi päť produktov: ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB), Bitwise Bitcoin ETF (BITB), Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), iShares Bitcoin Trust (IBIT) a Fidelity Wise Origin Bitcoin ETF (FBTC).
Fond Bitcoin spoločnosti BlackRock bol najväčším podielom spoločnosti Millennium s investovanými viac ako 844 miliónmi USD. Fond Fidelity bol tesne druhý, s akciami FBTC v hodnote niečo vyše 806 miliónov USD.

Najväčší držitelia EFT

Analytik ETF agentúry Bloomberg Eric Balchunas nazval Millennium „kráľom“ držiteľov ETF Bitcoin. Poznamenal, že firma mala 200-násobne vyššiu expozíciu ako priemerný nový držiteľ ETF v prvej päťstovke.

Podľa Balchunasa približne 60 % nových kupcov spotových Bitcoin ETF tvorili investičné poradenské firmy a približne 25 % hedžové fondy.

Nedávne podania 13F ukázali, kto nakupuje spotové ETF na Bitcoin. Hlavný investičný riaditeľ spoločnosti Bitwise Matt Hougan uviedol, že vďaka tomu je optimistickejší, pokiaľ ide o budúcnosť Bitcoinu.

V poznámke z 13. mája Hougan napísal, že štvrťročné podania 13F odhaľujú dôležité podrobnosti o tom, kto tieto fondy kupuje. Dodal, že veľký rozsah inštitucionálneho záujmu je pre Bitcoin pozitívnym znamením.

Hougan zdôraznil prítomnosť firiem ako Hightower Advisors, Bracebridge Capital a Cambridge Investment Research ako držiteľov Bitcoin ETF. Vyslovil domnienku, že do 15. mája, keď uplynie lehota na podanie prihlášok, by mohlo existovať viac ako 700 profesionálnych firiem s celkovým AUM blížiacim sa k 5 miliardám USD.

Dňa 14. mája štát Wisconsin zverejnil celkové investície vo výške 164 miliónov USD v dvoch fondoch ponúkaných spoločnosťami Grayscale a BlackRock.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov