Nový krok spoločnosti Fidelity: stávka na ETF Ethereum

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Finančný titán Fidelity Investments urobil významné zmeny vo svojej žiadosti o spotový fond obchodovaný na burze (ETF) ethereum, pričom do nej zahrnul špecifické klauzuly, ktoré umožňujú stávkovanie digitálnej meny ethereum. Táto strategická aktualizácia bola objasnená v podrobnej zmene a doplnení pôvodnej žiadosti firmy z 18. marca. Spoločnosť Fidelity načrtla svoju potenciálnu stratégiu a uviedla:

“Za akúkoľvek činnosť v oblasti stávkovania, do ktorej sa fond môže zapojiť, by fond získal určité sieťové odmeny v podobe žetónov ether, ktoré sa môžu považovať za príjem fondu ako kompenzácia za poskytnuté služby”.

Táto zmena jasne naznačuje zámer spoločnosti podieľať sa na stávkových operáciách, pri ktorých očakáva zisk sieťových odmien vo forme etherových tokenov. Tieto odmeny by mohli byť potenciálne vykázané ako príjem fondu, ktorý slúži ako odmena za poskytnuté stávkové služby.

Jeden z popredných subjektov v tejto oblasti, spoločnosť Lido, v súčasnosti dohliada na stávkové operácie pre ether v hodnote približne 35 miliárd USD, čo poukazuje na značný rozsah stávkových aktivít v rámci siete Ethereum.

Po januárovom schválení svojho spotového bitcoinového ETF spoločnosť Fidelity úspešne zhromaždila pôsobivých 132 570 bitcoinov, čo znamená hodnotu aktív presahujúcu 9 miliárd USD, čím sa prvýkrát pustila do oblasti spotových produktov obchodovaných na burze s kryptomenami.

Staking zahŕňa aktívnu účasť na overovaní transakcií v blockchaine, ktorý funguje na mechanizme proof-of-stake (PoS). Účastníci alebo “stakeri” za odmenu odovzdávajú svoje kryptomeny na podporu bezpečnosti a prevádzky siete.

Vzhľadom na postavenie spoločnosti Fidelity ako finančného giganta s mnohomiliardovými investíciami má jej vstup do etherového stakingu potenciál významne ovplyvniť dynamiku ekosystému Ethereum, prípadne zmeniť jeho prevádzkové a ekonomické prostredie.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov