Nebezpečná zóna Bitcoinu: Arthur Hayes predpovedá pokles o 30 tisíc dolárov uprostred nárastu inflácie

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Bitcoin je pripravený zažiť pokles na 35 000 USD alebo nižšie v dôsledku vznikajúcich globálnych makroekonomických turbulencií, na čo upozorňuje Arthur Hayes.

Vo svojom najnovšom blogovom príspevku s názvom “Yellen or Talkin'?” z 24. januára bývalý generálny riaditeľ burzy kryptomien BitMEX prezentuje pochmúrnu krátkodobú prognózu ceny BTC. Hoci je Bitcoin stále o 75 % vyššie ako pred rokom, v aktuálnom štvrťroku čelí súbehu faktorov, ktoré prispievajú k výraznej volatilite smerom nadol.

Hayes: Bitcoin získava na hodnote uprostred obáv z inflácie v roku 2024

Hayes identifikuje rôzne zdroje obáv vrátane konfliktu v Červenom mori medzi Spojenými štátmi a Húthismi, ktorý má vplyv na globálnu lodnú dopravu, prebiehajúcich prezidentských volieb v USA a politiky Federálneho rezervného systému.

Konflikt v Červenom mori má významné dôsledky pre infláciu. Rizikové aktíva vrátane kryptomien očakávajú potenciálnu zmenu politiky Fed-u už v marci, ktorá zahŕňa zníženie úrokových sadzieb s cieľom prilákať likviditu späť na trh.

Napriek potenciálnym obavám z inflácie by vyššie náklady na dopravu mohli neskôr v priebehu roka viesť k prudkému nárastu cien. Hayes naznačuje, že predseda Federálneho rezervného systému Jerome Powell sa bude pravdepodobne snažiť riešiť tieto problémy zdôrazňovaním možnosti zníženia sadzieb bez ich skutočného zavedenia.

“To, čo by mohlo byť miernym zvýšením miery inflácie v dôsledku zvýšených nákladov na prepravu, by mohlo byť prehustené znížením sadzieb a obnovením QE. Trh túto skutočnosť zatiaľ nedoceňuje, ale Bitcoin áno.”

Hayes sa venuje aj sile amerického regionálneho bankového sektora, ktorý od marcového krachu v roku 2023 podporuje Program termínovaného financovania bánk (Bank Term Funding Program – BTFP). Po skončení platnosti BTFP však vyvstávajú otázky týkajúce sa likvidity a finančnej situácie bánk, ktoré sú podmienené krokmi ministerky financií Janet Yellenovej.

V blogovom príspevku sa zdôrazňuje, že tvárou v tvár finančnej kríze sa prioritou stáva riešenie finančnej stability pred bojom proti inflácii.

“Preto na to, aby sme dosiahli škrty, zúženie QT a prípadné obnovenie QE, o ktorom sa trh domnieva, že je už v marci vo vrecku, potrebujeme najprv niekoľko bánk, ktoré skrachujú, keď sa neobnoví BTFP.”

Bitcoin potrebuje “vytvoriť podporu” pod 35 000 USD

Pokiaľ ide o Bitcoin, blog naznačuje, že blížiace sa turbulencie súvisiace s obavami o likviditu a vypršaním platnosti BTFP spolu s geopolitickými rizikami naznačujú, že 20 % pokles ceny BTC je len začiatkom.

Hayes predpovedá potenciálnu 30 % korekciu z maxima schválenia ETF na úrovni 48 000 USD na úroveň 33 600 USD.

“Preto sa domnievam, že Bitcoin tvorí podporu medzi 30 000 až 35 000 USD. Preto som nakúpil 29. marca 2024 strike puty na 35 000 USD.”

Na záver dodáva, že úrovne pod 35 000 USD teraz predstavujú príležitosť na zhodnotenie poklesu po tom, čo BTC/USD 23. januára dosiahol na Bitstampu úroveň 38 500 USD, čo predstavuje najnižší bod od začiatku decembra. Neskôr sa kryptomena podľa údajov spoločnosti TradingView odrazila približne o 1 700 USD vyššie.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov