Nákup bitcoinov spoločnosťou Metaplanet za 400 miliónov jüanov: Ázijská spoločnosť MicroStrategy opäť útočí

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Metaplanet, verejná spoločnosť v Japonsku, ktorá pôvodne začínala ako prevádzkovateľ hotelov, nedávno oznámila, že kúpila ďalších 400 miliónov ¥ (2,5 milióna USD) v Bitcoinoch. Táto akvizícia je pokračovaním stratégie spoločnosti prijať Bitcoin ako pokladničné rezervné aktívum.

Napriek klesajúcemu trhu s Bitcoinmi spoločnosť Metaplanet zverejnila, že 8. júla získala ďalších 42 466 Bitcoinov. Týmto najnovším nákupom sa jej celkové držané aktíva zvýšili na približne 203 BTC. Spoločnosť do týchto mincí investovala celkovo 2,05 miliardy ¥ (12,7 milióna USD), pričom priemerná nákupná cena jednej mince bola 10 miliónov ¥ (62 000 USD).

Metaplanet napodobňuje spoločnosť MicroStrategy, americkú softvérovú firmu, ktorá je známa svojou značnou akumuláciou Bitcoinov. Od roku 2020 spoločnosť MicroStrategy nazhromaždila viac ako 200 000 Bitcoinov, ktoré majú v súčasnosti hodnotu 15 miliárd USD, čo z nej robí najväčšieho firemného držiteľa Bitcoinov.

Cena akcií spoločnosti Metaplanet často odráža výkyvy ceny Bitcoinu, keďže investori ju považujú za zástupný ukazovateľ expozície voči Bitcoinu. Táto korelácia poukazuje na silné prepojenie medzi výkonnosťou spoločnosti a trhom s kryptomenami.

Japonská spoločnosť sa domnieva, že nadobudnutie Bitcoinu pomáha zmierniť riziko spojené s oslabením jenu, najmä v podmienkach dlhodobo nízkych úrokových sadzieb v Japonsku. Okrem toho tento prístup poskytuje domácim investorom príležitosť získať expozíciu voči Bitcoinu prostredníctvom verejne obchodovanej spoločnosti, s ktorou sa spája výhodnejšie daňové zaobchádzanie.

V roku 2022 zaznamenal jen dramatický pokles, pričom voči doláru a euru dosiahol minimá, ktoré neboli zaznamenané už desaťročia. Bank of Japan udržiavala uvoľnenú menovú politiku, na rozdiel od sprísňovania menovej politiky, ktorú prijali ostatné veľké ekonomiky.

Hoci nákupy spoločnosti Metaplanet v tejto fáze sú relatívne malé, prebiehajúce investície spoločnosti svedčia o silnom odhodlaní dodržiavať túto stratégiu aj na nestabilnom trhu.

Spoločnosť Metaplanet, známa ako “ázijská MicroStrategy”, sa pripravuje na to, aby využila budúce vlny prijatia Bitcoinu. Toto strategické umiestnenie môže spoločnosti umožniť získať významné výhody, keďže akceptácia a hodnota Bitcoinu sa v nasledujúcich rokoch potenciálne zvýši.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov