Najnovšia investícia MicroStrategy do Bitcoinov: 850 BTC za 37 miliónov dolárov!

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

MicroStrategy, popredná spoločnosť v oblasti business intelligence a softvéru, potvrdila svoju neochvejnú oddanosť Bitcoinu získaním ďalších 850 BTC v celkovej hodnote 37,2 milióna USD, ako dnes oznámil zakladateľ a predseda predstavenstva Michael Saylor.

Andrew Kang, finančný riaditeľ spoločnosti MicroStrategy, prezradil: “Od konca tretieho štvrťroka sme získali ďalších 31 755 bitcoinov, čo predstavuje najväčší štvrťročný nárast držby bitcoinov za posledné tri roky a 13. štvrťrok po sebe, keď sme do našej bilancie pridali ďalšie bitcoiny. V štvrtom štvrťroku sme využili výrazný nárast cien bitcoinov a naďalej sme využívali naše strategické aktivity na kapitálových trhoch a dostupnú hotovosť na akumuláciu ďalších bitcoinov, čím sme zvýšili prírastkovú hodnotu pre našich akcionárov. Práve naša jedinečná bitcoinová stratégia a osvedčené výsledky nám umožnili zhromaždiť 190 000 bitcoinov za priemernú nákupnú cenu 31 464 USD.”

“Rok 2023 sa pre spoločnosť MicroStrategy ukázal ako výnimočný, pretože sme strategicky získali kapitál na podstatné zvýšenie našich bitcoinových rezerv a zároveň pokračovali v inováciách vrátane vývoja a uvedenia MicroStrategy AI, nášho priekopníckeho nástroja BI založeného na umelej inteligencii,” poznamenal Phong Le, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti MicroStrategy. “Vo štvrtom štvrťroku aj za celý rok sme dosiahli dvojciferný nárast príjmov z predplatených služieb, čo podčiarkuje náš trvalý záväzok prechodu nášho podnikania na cloud. Veríme, že náš prevádzkový rámec, bitcoinová stratégia a dôraz na technologické inovácie predstavujú pre našich akcionárov výraznú príležitosť na tvorbu hodnoty.”

Vstup spoločnosti na trh s bitcoinmi sa začal v auguste 2020 s počiatočnou investíciou 250 miliónov USD v BTC. Odvtedy spoločnosť MicroStrategy neustále zvyšovala svoje rezervy v Bitcoinoch a vytvorila stratégiu pokladničných rezerv, vďaka ktorej nazhromaždila viac ako 190 000 bitcoinov v hodnote viac ako 8,2 miliardy USD podľa súčasnej trhovej hodnoty.

So štvrtým polčasom bitcoinu na obzore si spoločnosť MicroStrategy zachováva svoju agresívnu investičnú stratégiu v oblasti bitcoinu a neprejavuje žiadne náznaky spomalenia svojho aktívneho prístupu.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov