Mt. Gox začína splácať: Čo čaká trh s kryptomenami?

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Mt. Gox, burza kryptomien, ktorá v roku 2014 skolabovala v dôsledku masívneho hackerského útoku, začína začiatkom júla splácať záväzky voči veriteľom. Tieto splátky v celkovej výške približne 9 miliárd dolárov sa budú realizovať v Bitcoinoch (BTC), Bitcoinoch Cash (BCH) a v hotovosti.

Historický kontext

Spoločnosť Mt. Gox kedysi spracovala viac ako 70 % všetkých transakcií s Bitcoinmi, ale v roku 2014 vyhlásila bankrot po strate 850 000 BTC. Incident odhalil významné bezpečnostné nedostatky na trhu s kryptomenami, čo viedlo k rozsiahlym súdnym konaniam a snahám o obnovu.

Obavy trhu

Analytici sa obávajú, že náhly prílev BTC na trh by mohol viesť k výpredaju, čo by spôsobilo zvýšenú volatilitu. Niektorí sa však domnievajú, že trh už túto udalosť zohľadnil, čo môže znížiť jej vplyv. Mnohí veritelia by sa mohli rozhodnúť držať svoje BTC v očakávaní budúceho rastu ceny.

Reakcie odvetvia

Alex Thorn, vedúci výskumu v spoločnosti Galaxy Digital, diskutoval o potenciálnom vplyve na trh na Twitteri, čím vyvolal diskusie o budúcej stabilite ceny Bitcoinu.

Čo sa stane s Bitcoinom v júli?

Mark Cullen predpovedá, že Bitcoin bude v júli pokračovať v poklese a možno klesne na 57 000 USD v dôsledku fondu likvidity, ktorý pôsobí ako magnet na kurz kryptomeny.

Obchodník Doctor Profit súhlasí s Cullenovou prognózou, ale domnieva sa, že BTC je blízko lokálneho minima a čoskoro dosiahne nové historické maximum. Odporúča využiť súčasný pokles na nákup ďalších bitcoinov.

Vplyv výplat na cenu bitcoinu

Po oznámení správcu burzy Mt. Gox o začiatku vyplácania kompenzácií Bitcoin klesol o 3 % a prepadol sa pod 58 000 USD, než sa zotavil nad 61 000 USD.

Cena Bitcoinu-číslo-po-odpísaní-Mt.-Goxi

Širšie dôsledky

Začiatok splácania zo strany Mt Gox je významnou udalosťou vo svete kryptomien, ktorá rieši jednu z najväčších finančných kríz v histórii kryptomien. Ovplyvní budúce regulačné a bezpečnostné opatrenia a otestuje vyspelosť a stabilitu trhu.

So začiatkom splácania bude kryptografická komunita pozorne sledovať reakciu trhu a kroky novo odškodnených veriteľov. Poučenie z tejto epizódy bude mať zásadný význam pre budúci vývoj trhu s kryptomenami.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov