Mt. Gox: Gox: odhalené nové termíny výplaty bitcoinov a hotovosti

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Klienti kompromitovanej burzy digitálnych mien Mt. Gox nedávno dostali ďalšie nádejné informácie týkajúce sa ich vyhliadok na vrátenie odcudzených prostriedkov. Správca burzy Mt. Gox poskytol dôležité aktualizácie týkajúce sa procesu vyplácania.

Niekoľko veriteľov spojených s burzou Mt. Gox zaznamenalo aktualizácie na svojich účtoch pohľadávok, ktoré teraz obsahujú podrobné informácie týkajúce sa vrátenia peňazí v Bitcoinoch, Bitcoin Cash a rôznych fiat menách. Tento vývoj viedol mnohých k tomu, že predpokladajú, že môže dôjsť k splácaniu v kryptomenách.

Prvé správy o takýchto aktualizáciách sa objavili približne v polovici apríla na subreddite o platobnej neschopnosti spoločnosti Mt. Gox, kde používatelia zdieľali svoje postrehy o novo pridaných číslach v rámci tabuliek s údajmi o splácaní na svojich individuálnych účtoch.

Jeden z veriteľov zdieľal snímku obrazovky ilustrujúcu, že účty pohľadávok spoločnosti Mt. Gox teraz obsahujú tabuľku zobrazujúcu stav splácania, dokončené splátky a čakajúce splátky.

Mt. Spoločnosť Gox zaviedla významné aktualizácie týkajúce sa procesu vrátenia peňazí

Diskusia na fóre o platobnej neschopnosti spoločnosti Mt. Gox na Reddite naznačuje, že niektorí veritelia už začali dostávať vklady vo fiat mene priamo na svoje bankové účty.

Dňa 22. apríla jeden z veriteľov spoločnosti Mt. Gox oznámil prijatie finančných prostriedkov v USD na devízový účet HSBC, pričom zdôraznil, že za transakciu sa neplatia žiadne poplatky. Táto platba bola spracovaná viac ako mesiac po tom, ako bola na ich účte pohľadávok zaznamenaná prvá aktualizácia tabuľky splátok.

“Tabuľka bola aktualizovaná 15. marca ako prvá, potom 8. apríla ako druhá a potom 18. apríla, keď prišli riadky BTC,” uviedol užívateľ Redditor.

Nedávne pridanie Bitcoinu na účty v systéme pohľadávok na sanáciu spoločnosti Mt. Gox predstavuje pre veriteľov významný krok, ktorý naznačuje, že sa blížia výplaty krypto aj fiat mien, uvádza sa vo vyhlásení veriteľa spoločnosti Mt. Gox.

“Na porovnanie, v decembri minulého roka japonskí veritelia dostali na svoju stránku bankovky a do dvoch týždňov videli na svojich účtoch fiat prostredníctvom PayPal a súkromných bánk,” uviedol veriteľ a dodal: “Dúfajme, že kryptopeňažné prevody zopakujú prevody svojich fiatových predchodcov.”

Spoločnosť Mt. Gox, ktorá bola pôvodne založená v roku 2010, pred svojím pádom dominovala globálnemu trhu s bitcoinovými burzami a spracúvala približne 70 % všetkých transakcií s BTC, kým v roku 2014 nepodľahla masívnemu narušeniu bezpečnosti, čo malo za následok stratu 850 000 BTC.

Podľa najnovších aktualizácií má Mt. Gox do októbra 2024 rozdeliť 142 000 Bitcoinov a 143 000 Bitcoin Cash spolu so 69 miliardami japonských jenov (približne 510 miliónov USD) svojim veriteľom.

Bol potvrdený Mt. Gox identity veriteľov a súvisiace účty na výmenu kryptomien.

Najnovšie aktualizácie splátkových tabuliek nasledovali po dokončení overovania totožnosti veriteľov spoločnosti Mt. Gox a potvrdení ich pridružených kryptoúčtov určených na splácanie Bitcoinov a Bitcoin Cash v januári 2024. Medzi platformy dostupné pre tieto transakcie patria Bitstamp, Kraken, Bitbank, BitGo a SBI VC Trade.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov