Moment prelomu bitcoinu: Posledná šanca na masívny nárast?

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Bitcoin (BTC) sa v súčasnosti stabilizuje pod hranicou 65 000 USD, ktorá sa teraz považuje za novú úroveň odporu. Účastníci trhu aktívne skúmajú potenciál identifikácie cenového dna, ktoré by mohlo stabilizovať menu a potenciálne katalyzovať nový rastový trend.

V tejto súvislosti poskytol významný expert na obchodovanie s kryptomenami zo spoločnosti TradingShot niekoľko podrobných postrehov o súčasnej situácii Bitcoinu prostredníctvom príspevku na portáli TradingView z 29. apríla. Expert vyzdvihol najmä blížiace sa vyhodnotenie spodnej hranice Bollingerovho pásma (BB) na trojdňovom grafe.

Toto vyhodnotenie, ktoré predstavuje jeho prvý výskyt za posledné tri mesiace, poukazuje na zvýšenú kompresiu medzi BB a jeho spodnou hranicou, čo je udalosť, ktorá tradične naznačuje potenciálny bod zvratu, kedy ceny začínajú rásť.

Z analýzy vyplýva, že Bitcoin vykazuje známky býčieho výhľadu. Kryptomena vykazuje strmú trajektóriu rastu počnúc svojimi minimami v novembri 2022, čo zdôrazňuje silne optimistický sentiment trhu.

Ďalej v analýze analytik pri použití úrovní Fibonacciho predĺženia poznamenal, že pohyb Bitcoinu smerom nahor bol robustný, pričom v polovici marca 2024 dosiahol výrazný vrchol, ktorý prekonal Fibonacciho značku 1,5. Pri pohľade do budúcnosti expert predpovedá pokračovanie býčej fázy, v ktorej by Bitcoin mohol nielen dosiahnuť, ale možno aj prekročiť Fibonacciho úroveň 2,0.

Potenciálny nárast Bitcoinu o 75 %

Potenciálny nárast Bitcoinu o 75 %

Následne analytik naznačil, že tieto technické ukazovatele vytvárajú predpoklady pre ambiciózny cenový cieľ na úrovni 110 000 USD, čo znamená potenciálny nárast o približne 75 % oproti jeho súčasnej trhovej cene.

„110 000 USD je za týchto podmienok veľmi realistický cieľ a nemali by sme zabudnúť spomenúť ani BB Width (BBW) konsolidujúci sa na svojom dne, čo opäť súvisí s vysokou býčou aktivitou a akumuláciou pri vykonávaní na zelenej línii BB,“ povedal expert.

V súčasnosti zástancovia Bitcoinu vynakladajú úsilie na udržanie ceny kryptomeny nad úrovňou 60 000 USD. Je pozoruhodné, že niektorí trhoví analytici vrátane Alana Santanu sa domnievajú, že Bitcoin by mohol čeliť výrazným výpredajom, pokiaľ zostane pod úrovňou 64 560 USD.

Napriek tomu je uprostred pokračujúcej konsolidácie Bitcoinu citeľný pocit neistoty, či skutočne našiel svoj najnižší bod. Hlavní účastníci trhu súčasne vyjadrujú obavy v súvislosti s prevládajúcimi medvedími trendmi, ktoré ovplyvňujú Bitcoin, a súčasné cenové pohyby pripisujú korekciám po jeho poslednom znížení na polovicu.

Analýza ceny Bitcoinu

Podľa najnovších aktualizácií je cena Bitcoinu na úrovni 62 241 USD, pričom len dnes zaznamenala takmer 2 % pokles. Za posledný týždeň zaznamenal Bitcoin pokles o viac ako 5 %.

Analýza ceny Bitcoinu

V týchto podmienkach býci aj medvede v rámci trhu s kryptomenami pozorne sledujú, aby zistili, ktorým smerom bude dominovať dynamika Bitcoinu v blízkej budúcnosti.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov