Míľnik Bitcoinu by mohol vyvolať šok z ponuky, varuje Pompliano

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Anthony Pompliano, vizionár stojaci za spoločnosťou Pomp Investments, v súčasnosti obhajuje veľmi optimistický výhľad na Bitcoin (BTC).

Počas segmentu CNBC Pompliano sprostredkoval svoj pohľad a tvrdil, že vzhľadom na zmes mnohých katalyzátorov a historických vzorcov je náročné predstaviť si scenár, v ktorom Bitcoin nezažije ďalší rast hodnoty.

“Práve sme dosiahli naozaj dôležitý míľnik pred polčasom – práve sme zaznamenali najvyššiu týždennú, mesačnú a štvrťročnú uzávierku pre Bitcoin. A tak v posledných štyroch prípadoch, keď sa to stalo, sa Bitcoin zhodnotil o minimálne 300 % počas zvyšku býčieho trhu. To však neznamená, že sa to zopakuje.
Ale aby sa to stalo pred znížením na polovicu, je to niečo ako šok z dopytu, ktorý sa stal, a teraz budeme mať tento šok z ponuky.”

V súčasnosti je hodnota Bitcoinu zaznamenaná na úrovni 65 744 USD, čo predstavuje impozantný vzostup o približne 66 % z jeho januárového nadiru, ktorý bol približne 39 500 USD.

Pompliano ďalej upresňuje, že súčasné hospodárske nepokoje a prevládajúci pocit zúfalstva môžu byť významnými faktormi, ktoré poháňajú ocenenie Bitcoinu a podobných digitálnych mien.

Kladie rečnícku otázku o absencii nádeje a krokoch, ktoré podnecuje jednotlivcov k podnikaniu, pričom naznačuje:

“Dolár za štyri roky stratil 25 % svojej kúpnej sily. Máme dlh na kreditných kartách vo výške 1,1 bilióna dolárov. Máme 43 miliónov Američanov, ktorí majú federálny študentský dlh, priemerný zostatok je 37 000 dolárov. Ľudia stratili nádej, nemajú nádej. Ako sa má žiť v krajine, kde je v 50 veľkých metropolách lacnejší nájom ako kúpa domu?

Nemáte nádej, a tak čo robíte?

Myslím, že ak si pôjdete kúpiť žreb do lotérie, je to šanca 300 miliónov ku jednej. Myslím, že práve teraz sú ľudia, ktorí si hovoria: “Viete čo? Memecoin má väčšiu šancu ako los. Myslím, že je veľa ľudí, ktorí hovoria, že Bitcoin je vlastne najbezpečnejšia [stávka].”

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov