Miliardový nárast: Zakladatelia Glassnode predpovedajú prudký nárast Bitcoinu (BTC) s mega krátkou likvidáciou

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Spoluzakladatelia kryptoanalytickej spoločnosti Glassnode Jan Happel a Yann Allemann, ktorí sú na sociálnej sieti X známi pod rukoväťou Negentropic, sú optimistickí, pokiaľ ide o nedávny pohyb Bitcoinu smerom nahor, a veria, že by potenciálne mohol vyvolať výraznejšiu rally.

Podľa spoluzakladateľov Glassnode by náhly býčí rast ceny Bitcoinu mohol viesť k javu známemu ako short squeeze. Short squeeze nastáva vtedy, keď obchodníci, ktorí si požičali aktívum s úmyslom predať ho za nižšiu cenu, aby profitovali z rozdielu, zistia, že sú nútení požičané aktíva spätne odkúpiť, pretože trhová dynamika sa obracia proti nim. To môže na druhej strane vyvolať ďalšie pohyby na trhu smerom nahor.

Spoluzakladatelia zdôrazňujú dôležitosť likvidity v tomto scenári a tvrdia: “”Likvidita je KĽÚČOVÁ.”” Poskytujú komplexnú analýzu súčasnej situácie v oblasti bitcoinu:

  1. Analýza Bitcoinu: Bitcoin vzrástol na 42 200 USD, čím sa vytvorila likvidita pre dlhé pozície, a celkový impulz zostáva neutrálny.
  2. Medzera likvidity: Cena je v procese vypĺňania medzery likvidity nad 42 000 USD, čo naznačuje potenciálnu volatilitu. Pozoruhodné je, že došlo k likvidácii v hodnote približne 659 miliónov USD.

Pri pohľade do budúcnosti sa výhľad javí ako býčí, pričom je možné, že býčí impulz vyvolá likvidácie krátkych pozícií v objeme približne 1 miliardy USD, čo by mohlo trh posunúť ďalej nahor.

Zakladatelia Glassnode nedávno upozornili, že Bitcoin môže vytvárať klasický klesajúci klinový obrazec. Tento vzor, bežne používaný v technickej analýze, je charakterizovaný sériou nižších maxím a nižších miním, ktoré na grafe vytvárajú tvar klina. Ako obrazec postupuje, zmenšujúca sa vzdialenosť medzi maximami a minimami naznačuje slabnúci predajný tlak. Keď cena tradične prerazí hornú trendovú líniu klinu, považuje sa to za býčí signál.

V čase písania tohto článku sa Bitcoin obchoduje na úrovni 43 436 USD, čo svedčí o miernom náraste za posledných 24 hodín. Postrehy spoluzakladateľov poskytujú komplexný pohľad na súčasnú dynamiku trhu a naznačujú potenciál ďalšieho pozitívneho vývoja v oblasti kryptomien.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov