M. Odvážna prognóza Novogratza o Bitcoinoch pred polovičnou hodnotou

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

V čase, keď sa Bitcoin pripravuje na očakávanú udalosť polovičnej hodnoty v apríli 2024, sa slávny investor Mike Novogratz delí o svoj optimistický výhľad na budúcu trajektóriu tohto popredného digitálneho aktíva.

Novogratz, generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Investment, významnej firmy špecializujúcej sa na kryptoinvestície, nedávno vystúpil na sociálnych sieťach, aby poskytol zasvätený komentár k blížiacemu sa polčasu rozdelenia Bitcoinu na polovice. Vzhľadom na to, že kryptomena nedávno prekonala míľnik trhovej kapitalizácie vo výške 1 bilióna USD a blíži sa k oceneniu na úrovni 52 500 USD, čo je len o málo menej ako jej predchádzajúce historické maximum 69 000 USD, Novogratz zdôrazňuje význam nadchádzajúcej udalosti polovičnej hodnoty.

Upozorňujúc na koncept nedostatku, Novogratz vyzdvihol blížiaci sa nárast náročnosti ťažby Bitcoinu, pričom zdôraznil potenciál zvýšeného dopytu a zníženej ponuky, ktoré môžu viesť k ďalšiemu rastu ceny Bitcoinu. Opätovne zdôraznil význam dynamiky ponuky pri ovplyvňovaní cien aktív, pričom zopakoval názor, že klesajúca ponuka spojená s trvalým dopytom by mohla z dlhodobého hľadiska podporiť hodnotu Bitcoinu.

Okrem Novogratzovej zasvätenej analýzy slúžia nedávne pohyby inštitucionálnych investorov na zdôraznenie rastúcej integrácie Bitcoinu do hlavného finančného prúdu. Najmä spoločnosť BlackRock, globálny gigant v oblasti správy investícií, podstatne zvýšila svoje podiely v Bitcoinoch na 105 280 BTC prostredníctvom svojho spotového fondu iShares Bitcoin Trust, IBIT, čo ďalej upevňuje inštitucionálnu vieru v digitálne aktívum.

Pripravte sa na divokú jazdu

Historické trendy však odhaľujú opakujúci sa vzorec, v ktorom Bitcoin zvyčajne v marci počas polročných období prechádza poklesom ceny, po ktorom nasleduje následné oživenie býčieho impulzu. Toto cyklické správanie, ako už skôr uviedla spoločnosť Matrixport, popredná platforma pre finančné služby v oblasti digitálnych aktív, posilňuje naratív krátkodobej volatility trhu na pozadí pretrvávajúceho dlhodobého optimizmu.

Okrem toho nedávny nárast ťažobnej náročnosti Bitcoinu na rekordnú úroveň 75,5 T slúži ako dôkaz robustnosti siete a naznačuje historicky býčiu trajektóriu tejto kryptomeny.

S blížiacou sa udalosťou polovičnej hodnoty si investori ako Novogratz zachovávajú optimistický výhľad na budúcnosť Bitcoinu, pričom ako kľúčové faktory, ktoré podporujú trvalý rast ekosystému digitálnych aktív, uvádzajú inštitucionálne investície, dynamiku ponuky a historické precedensy.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov