Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) schválila ETF Ethereum

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Americká Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) schválila vo štvrtok 23. mája osem žiadostí o spotové fondy obchodované na burze (ETF) Ethereum. Toto rozhodnutie znamená významnú zmenu regulačného postoja k Ethereu, druhému najväčšiemu digitálnemu aktívu.

Toto schválenie umožňuje bežným investorom získať expozíciu voči Ethereu bez toho, aby priamo vlastnili túto kryptomenu.

V predložených dokumentoch 19B-4 sú uvedené zmeny pravidiel a dodržiavanie regulačných predpisov potrebné na kótovanie a obchodovanie s novými ETF. SEC uviedla, že návrhy sú v súlade s oddielom 6 písm. b) bodom 5 zákona o burze.

„Po dôkladnom preskúmaní Komisia zistila, že návrhy sú v súlade so zákonom o burze a pravidlami a predpismi podľa neho, ktoré sa vzťahujú na národnú burzu cenných papierov.“

SEC schválila podania 19B-4 pre tieto firmy:

 
  BlackRock Inc.
  Fidelity
  Grayscale Investments Inc.
  Bitwise Asset Management Inc.
  VanEck Associates Corp.
  Ark Investment Management LLC
  Invesco Capital Management LLC
  Franklin Templeton 

Napriek tomuto schváleniu potrebujú tieto spoločnosti ešte stále súhlas SEC na podanie dokumentov S-1. Registračné vyhlásenie S-1 poskytuje podrobné informácie o finančných a obchodných operáciách poskytovateľov ETF, čo pomáha investorom prijímať informované rozhodnutia.

Časový harmonogram kótovania týchto ETF je neistý. Analytik ETF Nate Geraci spomenul, že SEC by mohla odložiť schválenie S-1 z dôvodu nedostatočnej angažovanosti. James Seyffart z agentúry Bloomberg’však na Twitteri uviedol, že ak budú tvrdo pracovať, tento proces by mohol trvať niekoľko týždňov, hoci v niektorých prípadoch trval viac ako tri mesiace.

Hoci je schválenie SEC významným míľnikom, spustenie týchto spotových ETF Ethereum závisí od prebiehajúcich schválení S-1. Napriek neistote vyvolalo regulačné schválenie v kryptografickej komunite optimizmus. Mnohí ho považujú za kľúčový krok k širšiemu prijatiu a rozšíreniu Etherea v tradičných financiách.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov