Kiyosaki predpovedá, že Bitcoin vyletí na 2 milióny dolárov!

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Uprostred hrozivých predpovedí komplexného finančného poklesu, známeho ako “krach všetkého”, a uprostred usmernení, ktoré obhajujú investície do aktív považovaných za bezpečné útočisko, uznávaný investor a známy autor najpredávanejšej finančnej knihy “Bohatý otec, chudobný otec” Robert Kiyosaki vyjadril svoj súhlas s mimoriadne optimistickou predpoveďou týkajúcou sa Bitcoinu (BTC).

Presnejšie, Kiyosaki verejne podporil prognózu Cathie Woodovej, uznávanej zakladateľky a generálnej riaditeľky spoločnosti ARK Invest, ktorá dohliada na viaceré fondy obchodované na burze (ETF). Woodová predtým predpovedala, že hodnota Bitcoinu by sa mohla prekvapivo zvýšiť na 2,3 milióna USD za mincu. Kiyosaki vyjadril svoj súhlas s touto odvážnou predpoveďou prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti X z 11. apríla.

Získavanie múdrosti prostredníctvom chýb

Kiyosaki okrem toho vyzdvihol Woodovú za jej “odvahu robiť chyby a učiť sa z nich”. Tvrdil, že schopnosť robiť chyby a vyvodzovať z nich ponaučenia je znakom úspechu a spokojnosti v živote, pričom priamo kritizoval tradičný vzdelávací systém za jeho neschopnosť pripraviť jednotlivcov na výzvy reálneho sveta.

Okrem toho kritizoval vzdelávacie inštitúcie za to, že podporujú kultúru, v ktorej sa inteligencia stotožňuje s nedostatkom zlyhania, a povzbudzoval svojich nasledovníkov, aby prijali riziko investovaním do Bitcoinu. Tvrdil, že bez ohľadu na to, či sa Woodova predpoveď ukáže ako presná alebo nie, akt investovania ich obohatí o vedomosti, vďaka čomu budú vzdelanejší, inteligentnejší a múdrejší.

Predpoveď ceny Bitcoinu

Stojí za zmienku, že Woodov cenový cieľ na úrovni 2,3 milióna USD pre Bitcoin bol stanovený koncom februára tohto roka, krátko predtým, ako kryptomena dosiahla nové historické maximum (ATH). Táto prognóza naznačovala potenciálny nárast o viac ako 3 600 % oproti jej vtedajšej hodnote.

Táto Woodova predpoveď je podstatne ambicióznejšia ako ktorákoľvek z predchádzajúcich Kiyosakiho prognóz, ktoré zahŕňali potenciálny nárast na 300 000 USD a v prípade hospodárskeho poklesu dokonca na špekulatívny 1 milión USD.

Podľa najnovších údajov dostupných k 11. aprílu bola v čase zverejnenia správy hodnota Bitcoinu na úrovni 70 650 USD, čo predstavuje 2,63 % nárast v daný deň a 6,48 % nárast za predchádzajúci týždeň, a to napriek miernemu 1,36 % poklesu za mesiac.

Vzhľadom na všetko, len čas určí presnosť Woodových a Kiyosakiho predpovedí pre Bitcoin. Je však nevyhnutné zdôrazniť, že zakladanie investičných rozhodnutí na takýchto konkrétnych prognózach so sebou prináša značné riziká. Preto je mimoriadne dôležité pred uskutočnením investície vykonať dôkladný prieskum a tieto riziká dôkladne zvážiť.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov