Je Tesla späť v hre o bitcoiny?

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Nedávny nárast podielov spoločnosti Tesla v Bitcoinoch znovu rozprúdil vášnivé diskusie v rámci komunity kryptomien, najmä v súvislosti s integráciou funkcie sledovania Bitcoinových peňaženiek spoločnosti Tesla do analytickej platformy Arkham Intelligence. V súčasnosti sa digitálna peňaženka spoločnosti Tesla môže pochváliť impozantným objemom 11 509 BTC, čo predstavuje pozoruhodný nárast o 1 789 BTC od poslednej správy o príjmoch, v ktorej spoločnosť uviedla, že vlastní 9 720 BTC.

Vstup spoločnosti Tesla do sveta Bitcoinu sa datuje od februára 2021, kedy spoločnosť pod vedením Elona Muska vyvolala vlny tým, že investovala do Bitcoinu ohromujúcu sumu 1,5 miliardy USD. Tento odvážny krok, vykonaný na vrchole býčieho trhu, sprevádzalo oznámenie plánov spoločnosti Tesla akceptovať platby Bitcoinom za svoje elektromobily, čo signalizovalo významný míľnik v mainstreamovom prijímaní kryptomien.

Trajektória cesty spoločnosti Tesla k Bitcoinu však zďaleka nebola lineárna. V marci 2021 došlo k rozhodujúcemu momentu, keď sa spoločnosť Tesla v súvislosti s rastúcimi obavami týkajúcimi sa vplyvu Bitcoinu na životné prostredie rozhodla odpredať približne 10 % svojich podielov v Bitcoinoch.
Príbeh sa ďalej vyvíjal v roku 2022, keď spoločnosť Tesla uskutočnila ďalšie úpravy svojej stratégie týkajúcej sa Bitcoinu.

Najmä v druhom štvrťroku sa výrobca elektromobilov zbavil významnej časti svojich zásob Bitcoinu, ktoré predstavovali približne 75 % jeho držby.
Vzťah Elona Muska k Bitcoinu charakterizovala zmes obdivu a skepticizmu. Hoci Musk spočiatku vyjadroval optimizmus v súvislosti s potenciálom Bitcoinu, vyjadril aj obavy z jeho vplyvu na životné prostredie, čo viedlo k stiahnutiu plánov spoločnosti Tesla prijímať platby Bitcoinom za svoje vozidlá.

Nedávny prudký nárast držby Bitcoinu spoločnosťou Tesla podnietil špekulácie a intrigy v rámci online platforiem, ako je X. Používatelia uvažovali o možnosti opätovného vstupu spoločnosti Tesla na trh s Bitcoinom prostredníctvom odkupovacích aktivít, zatiaľ čo iní špekulovali o úlohe účtovných úprav, ktoré viedli k oznámenému nárastu držby BTC.

Napriek špekuláciám, ktoré sa šíria okolo, Tesla aj Musk zachovávajú v tejto veci nápadné mlčanie, čo ponecháva priestor pre pokračujúce špekulácie a očakávania týkajúce sa budúcich aktivít spoločnosti súvisiacich s Bitcoinom.

Tento strategický manéver nasledoval po presvedčivých snahách Michaela Saylora, ktorý úspešne presvedčil Muska, aby začlenil Bitcoin do bilancie svojej spoločnosti. Keďže spoločnosť MicroStrategy vlastní neuveriteľných 193 000 BTC, je najväčším inštitucionálnym držiteľom Bitcoinu na svete.
Počas panelovej diskusie na konferencii Bitcoin Atlantis 1. marca Saylor predniesol presvedčivé argumenty, v ktorých naznačil, že pokrok v oblasti umelej inteligencie (AI) a rozširovanie fondov obchodovaných na burze (ETF) budú katalyzátorom desaťročnej “zlatej horúčky” pre Bitcoin.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov