Je extrémna volatilita kryptomien v 1. štvrťroku za nami?

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Investičné fondy spravované spoločnosťami ako Brevan Howard, Pantera Capital a Nickel Digital úspešne dosiahli pozoruhodné zisky, a to bez ohľadu na obdobia vysokej volatility charakteristické pre trhy s kryptomenami.

Spoločnosť Nickel Digital Asset Management vydala varovanie pre svojich investorov, v ktorom im odporúča, aby zmiernili svoje očakávania po mimoriadnej výkonnosti svojho fondu Diversified Alpha v prvom štvrťroku. Tento fond, ktorého hodnota je 80 miliónov USD, dosiahol v tomto období čistý výnos 11 %, a to napriek tomu, že na trhoch s kryptomenami zaznamenal zvýšenú mieru volatility.

Stratégia fondu sa zameriava na využívanie neefektívnosti v oceňovaní na trhu, pričom typické ciele ročných výnosov sú stanovené v rozmedzí 15 % až 20 %, ako uviedol Anatolij Crachilov, výkonný riaditeľ.

Mesiac marec však predstavoval jedinečný scenár, ktorý sa vyznačoval značnou volatilitou, robustnými objemami obchodovania a značným rozptylom trhu, čo spoločne prispelo k 5 % zisku za mesiac. Tieto podrobnosti boli zdôraznené v prezentácii pre investorov, ku ktorej mal prístup Bloomberg.

“Bohužiaľ, toto nie je nový normál, nebudeme robiť 5 % každý mesiac do budúcnosti,” zdieľa David Fauchier, manažér spoločnosti Diversified Alpha.

V tej istej prezentácii Fauchier poznamenal, že takéto priaznivé trhové podmienky sú prechodné, a naznačil, že pravdepodobne nebudú pokračovať. O poslednom štvrťroku uvažoval slovami: “Všetko, čo by ste si mohli za štvrťrok priať, sa v podstate v určitom okamihu počas tohto štvrťroka stalo.”

Popri Nickel Digital zaznamenali značný úspech aj ďalšie fondy vrátane fondov spravovaných Brevanom Howardom a Pantera Capital, a to vďaka silnej výkonnosti trhu s kryptomenami. Najmä Bitcoin zaznamenal v prvom štvrťroku pozoruhodný nárast o 67 %, čím výrazne prekonal väčšinu ostatných kategórií aktív.

Napriek týmto pôsobivým výnosom Michael Hall, investičný riaditeľ spoločnosti Nickel Digital, zdôraznil kritickú potrebu správneho riadenia očakávaní investorov. V rozhovore zdôraznil, že je dôležité byť realistický a úprimný, a priznal, že môžu nastať mesiace, keď výnosy môžu byť záporné.

“Nechceme prekročiť očakávania,” poznamenal Hall. “Chceme im dať najavo, že môžu mať aj negatívne mesiace. To je len úprimnosť a priamosť.”

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov