Japonská kryptografická burza zasiahnutá krádežou Bitcoinov za 305 miliónov dolárov

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Japonský prevádzkovateľ kryptografickej burzy v piatok nahlásil stratu bitcoinov v hodnote viac ako 300 miliónov dolárov v dôsledku „neoprávneného úniku“.

Spoločnosť DMM Bitcoin sa o podrobnosti podelila v príspevku na svojom blogu, v ktorom odhalila, že bolo odcudzených 4 502,9 BTC v hodnote 305,1 milióna USD podľa aktuálnych trhových cien.

Burza ubezpečila zákazníkov, že ich bitcoinové vklady budú plne garantované. Plánujú získať ekvivalentnú sumu stratených BTC s podporou spoločností svojej skupiny. Časový harmonogram tohto procesu však neuviedli.

Ku krádeži došlo o 13:26 tokijského času. To sa zhoduje s transakciou v hodnote 4 502 BTC, ktorú označil účet Whale Alert na X.

DMM Bitcoin zastavila výbery kryptomien, nákupné príkazy na spotovom trhu a nové obchodné pozície s pákovým efektom. Taktiež preveruje otváranie nových účtov. Výbery v jenoch môžu trvať dlhšie ako zvyčajne.

Burza neuviedla, kedy budú služby obnovené, ale spomenula, že viac informácií poskytne samostatné oznámenie.

Podľa správy japonskej spravodajskej služby Nikkei mala DMM Bitcoin na konci roka 2023 približne 370 000 zákazníckych účtov.

Ak by sa táto krádež potvrdila, išlo by o jeden z najväčších útokov na kryptoburzy v histórii.

V roku 2018 zaznamenala burza Coincheck krádež 58 miliárd jenov, čo je približne 533 miliónov dolárov v hodnote kryptomien. Spoločnosť Monax, online brokerská firma, neskôr v tom istom roku získala Coincheck.

Japonsko je známe aj neslávnym krachom bitcoinovej burzy Mt. Gox, ktorá v roku 2014 prišla o viac ako 400 miliónov dolárov. Proces rozdeľovania finančných prostriedkov veriteľom prebieha už takmer desať rokov a blíži sa ku koncu.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov