Hacknutý účet MicroStrategy X: Odhalenie podvodu s tokenmi Ethereum za 440-tisíc dolárov!

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Oficiálny účet MicroStrategy X sa nedávno stal obeťou hackerského útoku, pri ktorom zlomyseľní aktéri prevzali kontrolu a pokračovali v šírení reťazca škodlivých odkazov, ktoré mali ponúkať airdrop pre údajný token MSTR založený na ethereu. Tento účet, spojený s významnou firmou MicroStrategy, ktorá sa zaoberá obchodnými informáciami, sa stal kanálom na propagáciu podvodnej schémy airdropu.

Jednotlivci, ktorí klikli na podvodné odkazy, sa ocitli presmerovaní na falošnú webovú stránku MicroStrategy, ktorá ich vyzvala, aby pripojili svoju peňaženku a požiadali o fiktívny MSTR airdrop. Udelením série oprávnení v rámci svojich peňaženiek Web3 sa nevedomí používatelia nechtiac vystavili riziku, že útočníci odčerpajú ich tokeny.

Správy blockchainového analytika ZachXBT a platformy proti podvodom Scam Sniffer objasňujú rozsah škôd spôsobených touto nekalou schémou, pričom uvádzajú straty presahujúce 440 000 USD. Pozoruhodné je, že v priebehu niekoľkých minút od objavenia sa prvého škodlivého odkazu na účte X spoločnosti MicroStrategy údajne jediná obeť utrpela v dôsledku phishingového podvodu straty presahujúce 420 000 USD.

Nešťastník sa nechal chytiť do pasce podvodného triku a prišiel o značnú sumu v celkovej výške 424 786 USD v rôznych altcoinoch. Boli vykonané prevody, pričom na adresu peňaženky útočníka boli prevedené mince Wrapped Balance AI (wBAI) v hodnote 134 000 USD, Chintai (CHEX) v hodnote 122 000 USD a Wrapped Pocket Network (wPOKT) v hodnote 45 000 USD. Okrem toho si časť ulúpených prostriedkov našla cestu do sekundárnej peňaženky spojenej so známou hackerskou skupinou PinkDrainer.

V súčasnosti sa na adrese peňaženky spojenej s útočníkom MicroStrategy ukrývajú tokeny založené na ethereu v hodnote 329 000 USD, ako uvádza Ethereum DeBank. Pozorovatelia odvetvia rýchlo upozornili na nápadnú povahu podvodu, pričom známy britský kryptoinvestor Cobie poukázal na nepravdepodobnosť toho, že by sa spoločnosť MicroStrategy, ktorá sa venuje výlučne obchodnej inteligencii, pustila do uvádzania tokenov na Ethereum.

“Samozrejme, snažím sa tu neobviňovať obete, ale musíte byť veľmi výnimoční, aby ste si mysleli, že MicroStrategy spúšťa token ETH po tom, čo Saylor strávil niekoľko rokov veľmi slávnym tvrdením, že “neexistuje druhý najlepší” a “používate len jednu stoličku” atď.”

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov