Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple predpovedá do roku 2025 kryptocunami v hodnote 5 biliónov USD

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

V nedávnom rozhovore pre CNBC ponúkol generálny riaditeľ spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse odvážnu predpoveď budúcnosti kryptomien, podľa ktorej by sa celková trhová kapitalizácia digitálnych mien mohla do roku 2025 vyšplhať na pôsobivých 5 biliónov dolárov. Garlinghouse vyjadril silný optimizmus, pokiaľ ide o prebiehajúci vývoj v sektore kryptomien.

Vyzdvihol vznik bitcoinových fondov obchodovaných na burze (ETF) ako významný faktor, ktorý poháňa hodnotu kryptomien smerom nahor. Podľa Garlinghousea je toto odvetvie po prvýkrát svedkom prílevu významných inštitucionálnych investícií, čo znamená zásadný posun v jeho trajektórii.

Ďalej zdôrazňujúc transformačný vplyv regulačných schválení, Garlinghouse poukázal na rozhodujúcu úlohu schválenia niekoľkých Bitcoin ETF Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC). Tento vývoj podľa neho nielenže dodáva ďalšiu dôveryhodnosť kryptomenám ako legitímnej triede aktív, ale slúži aj ako rozhodujúci impulz pre ich prijatie inštitucionálnymi investormi.

Spustenie Bitcoinových ETF začiatkom januára sa stretlo s pozoruhodným úspechom a prekonalo niekoľko rekordov. Najmä v samotnom marci dosiahli tieto ETF ohromujúci objem obchodov vo výške 111 miliárd USD.

Okrem toho Garlinghouse špekuloval o potenciálnych dôsledkoch nadchádzajúcej udalosti polovičného predaja Bitcoinu a naznačil, že by mohla pôsobiť ako ďalší významný katalyzátor rastu kryptografického sektora. Spomenul, že analytici predpovedajú ponukový šok v spojení s eskalujúcim dopytom, čo by mohlo poprednú kryptomenu posunúť do nových, neprebádaných sfér hodnoty.

Garlinghouse tiež označil priaznivé mikrofinančné podmienky za kľúčový prvok, ktorý by mohol v blízkej budúcnosti ovplyvniť smerovanie trhu s kryptomenami. Medzitým kryptomena úzko spojená s Ripple, XRP, stojí na siedmom mieste z hľadiska trhovej kapitalizácie.

V kritickom postoji voči médiám o kryptomenách Garlinghouse nedávno kritizoval Coindesk za to, že naznačil, že spoločnosť Ripple by mohla po zavedení svojho nového stablecoinu opustiť XRP. Takéto tvrdenia odmietol a zdôraznil, že spoločnosť Ripple je aj napriek rozšíreniu ponuky digitálnych mien naďalej oddaná XRP.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov