Generálny riaditeľ spoločnosti BlackRock predpovedá býčí nárast pre ETF Ethereum

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Larry Fink, výkonný riaditeľ najväčšieho správcu aktív na svete, spoločnosti BlackRock Inc (NYSE: BLK), rozširuje svoju angažovanosť v oblasti kryptomien, pôvodne sa zameral na Bitcoin (BTC) a teraz obracia pozornosť na Ethereum (ETH).

Počas vystúpenia v televízii CNBC generálny riaditeľ spoločnosti BlackRock diskutoval o dôraze spoločnosti na infraštruktúru, čo sa zhoduje s tým, čo označil za “makro trend”.

Larry Fink hovoril najmä o investíciách na trhu s kryptomenami a o nedávno schválenom spotovom fonde ETF Bitcoin s jeho modelom vykupovania. Pozornosť sa však presunula na Finkovo očakávanie schválenia spotového ETF Ethereum, ktoré považuje za pravdepodobný vývoj.

“Vidím hodnotu v tom, že bude existovať ETF Ethereum. Ako som povedal, sú to len odrazové mostíky smerom k tokenizácii. Verím, že práve sem sa budeme uberať. Technológiu na tokenizáciu máme už dnes. (…) Tým, že máme tokenizovaný systém, eliminujeme tým všetku korupciu.”

Larry Fink, generálny riaditeľ spoločnosti BlackRock Inc.

Hodnotenie ceny etherea (ETH) v súvislosti s podporou spoločnosti BlackRock

V tomto kontexte sa Travis Kling vyjadril k pozoruhodnej schopnosti spoločnosti BlackRock formovať príbeh okolo ETF Bitcoin. Kling očakáva podobný impulz smerom k ETF Ethereum, pričom na čele stojí Larry Fink.

Je predvídateľné, že cena Etherea už odráža tieto optimistické očakávania, keď sa vymanila z ročného klesajúceho trendu voči Bitcoinu a len za tri dni vykázala 26 % nárast. V súčasnosti má ETH hodnotu 0,0607 BTC alebo 2 660 USD za token.

Táto reakcia sa rozšírila aj na ostatné kryptomeny, čím sa dominancia Bitcoinu na trhu posunula na ročné minimá a podporila rally trendových projektov v altcoinovom priestore.

Za zmienku stojí, že nové zameranie spoločnosti BlackRock na Ethereum a tokenizáciu je v súlade so stratégiou spoločnosti investovať do infraštruktúry. V krypto sfére vystupuje ETH ako vedúca infraštruktúra Web3, v ktorej sa nachádza množstvo ďalších projektov a aplikácií.

Napriek tomu Larry Fink odmietol poskytnúť ďalšie komentáre k potenciálnemu schváleniu ETF Ethereum zo strany Garyho Genslera a SEC.

Vzhľadom na všetko by trh mal očakávať, že ak sa budú historické vzorce opakovať, v nasledujúcich mesiacoch bude prevládať dominantný naratív. Zvýšený záujem o Ethereum má potenciál pozitívne ovplyvniť dopyt a hodnotu natívneho tokenu ETH a jeho cenu.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov