Expert spoločnosti Fidelity: Bitcoin je exponenciálne zlato

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Jurrien Timmer, vedúci oddelenia Global Macro v spoločnosti Fidelity, nedávno nazval bitcoin “exponenciálnym zlatom”. Vyzdvihol, že bitcoin sa stal “úložiskom hodnoty”. Pán Timmer sa o svoje myšlienky podelil v sérii príspevkov, v ktorých rozoberá rastúci význam bitcoinu vo finančnom prostredí.

Pán Timmer zdôraznil jedinečné postavenie bitcoinu na trhu. Jeho rast prirovnal k rýchlemu rozšíreniu internetu a mobilných telefónov. Podľa Timmera obmedzená ponuka a rastúca akceptácia bitcoinu ako digitálneho aktíva z neho robia potenciálne dlhodobé úložisko hodnoty, podobne ako zlato.

Pozícia na trhu podobná bitcoinu

Timmer vo svojich príspevkoch zdôrazňuje, že kľúčom k hodnote Bitcoinu je miera jeho prijatia a rast siete. Poznamenal, že hoci je bitcoin v porovnaní s tradičnými aktívami stále v plienkach, jeho prijatie sa rýchlo zrýchľuje. Tento rýchly rast podporuje myšlienku, že bitcoin by sa v budúcnosti mohol stať dôležitým uchovávateľom hodnoty.

“Na grafe nižšie je znázornený rast bitcoinovej siete podľa jednoduchej výkonovej krivky. Počet nenulových adries sa priblížil k tejto výkonovej krivke, pričom cena bitcoinu sa okolo nej pohybuje ako kyvadlo,” povedal. “Takáto je jedinečná séria cyklov rozmachu a pádu bitcoinu.

Krivka prijatia bitcoinu

Podpora pána Timmera je súčasťou širšieho trendu inštitucionálnych investorov, ktorí si uvedomujú potenciál bitcoinu. Jeho názor posilňuje rastúcu legitimitu bitcoinu v rámci finančného odvetvia, čo naznačuje, že by mohol zohrávať kľúčovú úlohu v budúcich investičných stratégiách.

“Rast siete Bitcoin sa v posledných mesiacoch spomalil, zatiaľ čo jej cena naďalej rástla,” uzatvára. “Podľa môjho názoru by tento rozpor medzi cenou a prijatím mohol vysvetliť, prečo bitcoin trochu spomalil svoj beh smerom k potenciálnym novým historickým maximám. Kyvadlo sa môže hojdať len tak ďaleko. Na to, aby sa nové maximá udržali, bude musieť sieť možno opäť zrýchliť.”

Pozorovania Jurriena Timmera skrátka presvedčivo dokazujú potenciál bitcoinu. Prirovnaním k zlatu a zdôraznením jeho rýchleho prijatia Timmer vyzdvihuje jedinečné miesto bitcoinu vo finančnom svete. Úloha bitcoinu v globálnej ekonomike by sa mohla stať ešte dôležitejšou, keďže sa oň zaujíma čoraz viac inštitucionálnych investorov.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov