ETH za 3 miliardy dolárov zmizne z búrz po schválení ETF SEC

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Len niečo vyše týždňa po tom, čo Komisia pre cenné papiere a burzy Spojených štátov amerických (SEC) schválila spotové fondy obchodované na burze (ETF) Ethereum (ETH), zaznamenali burzy kryptomien výrazný odlev ETH. To poukazuje na vplyv regulačných rozhodnutí na správanie trhu.

Po schválení spotových ETF na Ethereum komisiou SEC 23. mája 2024 bolo z kryptobúrz stiahnutých približne 777 000 ETH v hodnote približne 3 miliardy USD. O tieto údaje sa podelil expert na obchodovanie s kryptomenami Ali Martinez v príspevku z 2. júna.

Ethereum - rovnováha na burzách

Graf Glassnode, ktorý Martinez predstavil, ukazuje výrazný pokles celkového zostatku Etherea na všetkých kryptografických burzách. Zostatok klesol na približne 12,5 milióna ETH, čo sa zhoduje s nárastom ceny po schválení ETF.

Vplyv Ethereum ETF

Cena Etherea začala rásť 20. mája. Stalo sa tak krátko po tom, čo senior analytik ETF agentúry Bloomberg Eric Balchunas a jeho kolega James Seyffart odhadli 75 % šancu na schválenie spotového ETF Ethereum, pričom predtým odhadovali 25 %.

Martinez v tomto čase tiež poznamenal, že Ethereum whales nakúpili 110 000 ETH v hodnote približne 341 miliónov USD. Táto nákupná vlna nastala v priebehu 24 hodín pred jeho príspevkom z 20. mája, čo naznačuje zvýšený záujem hlavných držiteľov v očakávaní schválenia ETF.

Celkovo výrazné stiahnutie Etherea z búrz naznačuje, že kryptoobchodníci a investori sa snažia zabezpečiť svoje aktíva. Toto očakávanie ďalšieho rastu cien a zníženie predajného tlaku na burzách sa vo všeobecnosti považuje za býčí ukazovateľ.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov