Cena Bitcoinu klesá pod 62 500 dolárov uprostred turbulencií na trhu

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Cena Bitcoinu klesla pod 62 500 USD. Ide o jeden z najväčších poklesov hodnoty digitálnej meny v tomto roku. Momentálne má Bitcoin hodnotu približne 62 490 USD. Tento pokles ceny nastal po šiestich dňoch, keď v USA viac ľudí predávalo ETF Bitcoin ako kupovalo. Ľudia si tiež nie sú istí, čo sa stane s peňažnou politikou, keďže za posledný týždeň cena Bitcoinu klesla o 6 %.

Ethereum, druhá najväčšia digitálna mena, za posledný týždeň tiež stratilo 6 % svojej hodnoty. Začiatkom mesiaca sa jeho cena blížila k 4 000 USD, ale teraz klesla na 3 360 USD.

Federálny rezervný systém sa rozhodol nezmeniť hlavnú úrokovú sadzbu.

V tomto roku ju plánuje znížiť len raz. Je to menej ako trikrát, ako sa predtým domnievali. Ceny už nerastú tak rýchlo ako predtým, ale stále sú vyššie ako cieľ 2 %, ktorý má Fed. Keď úrokové sadzby zostanú vysoké, ľudia možno nebudú chcieť investovať do rizikových vecí, ako sú digitálne meny.

Širší trh kryptomien tiež zažíva pokles.

Celková hodnota všetkých digitálnych mien sa za posledný deň znížila o 3,5 % a teraz predstavuje 2,39 bilióna USD. Výrazný pokles hodnoty zaznamenali okrem iných najmä BNB, Solana a XRP, ktoré za posledný týždeň stratili 6,6 %, 16 % a 4 %.

Trh s kryptomenami je v poklese

TON, digitálna mena z Telegramu, tiež stratila na hodnote. Zo svojej najvyššej ceny 8,25 USD na začiatku mesiaca klesla o 13 %.

Ani zdanlivo odolné meme mince ako Dogecoin, Shiba Inu a PEPE nie sú imúnne voči volatilite trhu. Len za jeden deň zaznamenali straty vo výške 5 %, 6 % a 11 %. Dogwifhat, ďalšia meme minca, zaznamenala obzvlášť prudký pokles, keď oproti minulému týždňu stratila približne polovicu svojej hodnoty.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov