Bomba KuCoin v hodnote 9 miliárd dolárov: Pranie špinavých peňazí

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Ministerstvo spravodlivosti (DOJ) oficiálne obvinilo burzu kryptomien KuCoin spolu s jej spoluzakladateľmi z porušovania predpisov proti praniu špinavých peňazí. Toto právne konanie, oznámené v utorok, je zamerané na spoločnosť KuCoin a jej zakladateľov Chun Gana a Ke Tanga s obvinením z prevádzkovania podniku na prevod peňazí bez potrebného povolenia a porušenia ustanovení zákona o bankovom tajomstve.

Ministerstvo kritizuje burzu za nedostatočné opatrenia proti praniu špinavých peňazí, pričom zdôrazňuje, že nezaviedla účinné postupy na overovanie totožnosti svojich zákazníkov, ako aj nedbalosť pri oznamovaní podozrivých činností, ako to vyžaduje zákon.

V podrobných obvineniach ministerstvo spravodlivosti obviňuje spoločnosť KuCoin z vedomého obchádzania predpisov proti praniu špinavých peňazí a predpisov “Poznaj svojho zákazníka”, ktoré sú predpísané v Spojených štátoch. Toto vyhýbanie sa údajne dosiahlo tým, že spoločnosť KuCoin nepravdivo prezentovala svoje operácie ako operácie bez americkej klientely napriek tomu, že mala značný počet používateľov zo Spojených štátov.
V obžalobe sa zdôrazňuje obvinenie vlády, že platforma KuCoin uľahčila pranie špinavých peňazí vo výške viac ako 9 miliárd USD, pričom využila svoju značnú zákaznícku základňu v USA.

Damian Williams, americký prokurátor pre južný okres New York, k veci poznamenal, že KuCoin využil svoju veľkú zákaznícku základňu z USA na to, aby sa vyšvihol medzi popredné svetové burzy s kryptomenami, ktoré sa môžu pochváliť miliardami denných transakcií a ročným objemom obchodov dosahujúcim bilióny dolárov.

Williams zdôraznil, že hoci spoločnosť KuCoin ťažila z príležitostí, ktoré sa jej naskytli v Spojených štátoch, údajne sa rozhodla nerešpektovať americké zákony určené na identifikáciu a elimináciu finančných trestných činov a korupcie. Podľa neho finančné subjekty ako KuCoin, ktoré využívajú výhody ponúkané americkým trhom, sú tiež povinné dodržiavať jeho právny rámec na boj proti trestnej činnosti v oblasti financií.

Okrem toho v ten istý utorok ako oznámenie ministerstva spravodlivosti Komisia pre obchodovanie s komoditnými futures iniciovala samostatnú občianskoprávnu žalobu proti spoločnosti KuCoin, čo podľa ministerstva spravodlivosti naznačuje koordinované úsilie regulačných orgánov USA riešiť údajné porušenia právnych predpisov zo strany burzy kryptomien a jej vedúcich pracovníkov.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov