Bitcoinový nárast vyvoláva meme mincovú mániu: DOGE, PEPE a SHIB vedú!

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Keďže Bitcoin dosiahol ďalší pozoruhodný míľnik dosiahnutím 73,6 tisíc dolárov, aj sféra meme kryptomien zažila niečo, čo by sa dalo označiť za “významný deň”.

Pri sledovaní výkonnosti 100 najväčších meme kryptomien došlo v priebehu posledného týždňa k výraznému nárastu ziskov, čo naznačuje trend, keď sa zisky rýchlo presúvajú k špekulatívnym aktívam, ktoré sa vyznačujú svojou do istej miery obmedzenou likviditou.

Šialenstvo okolo meme mincí poháňa veľkolepý nárast Bitcoinu

Na čele rebríčka meme kryptomien je Dogecoin (DOGE), pôvodná meme minca, ktorá v rovnakom časovom rámci zaznamenala pôsobivý nárast o viac ako 23 %, čím sa jej hodnota vyšplhala na 0,188 USD. Je pozoruhodné, že za posledných 24 hodín zaznamenal token približne 10 % nárast svojej hodnoty.

Počas obdobia všeobecného nadšenia na trhu vystúpil Elon Musk, vizionársky generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, s vyhlásením na verejnom podujatí, ktoré sa konalo vo výrobnom závode Tesla v Berlíne. Naznačil možnosť, že Dogecoin bude “niekedy v budúcnosti” akceptovaný ako forma platby za nákup vozidiel Tesla. Muskove poznámky ešte viac zvýšili vnímanú hodnotu Dogecoinu.

V tesnom závese za ním zaznamenala Shiba Inu (SHIB) nárast svojej ceny na 0,0000338 USD, po takmer 8 % náraste jej týždenných ziskov. Napriek tomu, že začiatkom mesiaca zaznamenal SHIB mierny pokles, objem obchodovania zaznamenal výrazný nárast, čo je jasným znakom rastúceho záujmu investorov.

Tento nárast obchodnej aktivity prispel aj k zmenšeniu rozdielu v trhovej kapitalizácii medzi SHIB a jej konkurentom DOGE.

PEPE, ktorému patrí tretie miesto z hľadiska trhovej kapitalizácie medzi meme coinmi podľa zoznamu CoinMarketCap, zaznamenalo za posledný týždeň výrazný nárast o 51,17 %. Tento nedávny cenový pohyb prispel k tomu, že jeho mesačný zisk dosiahol úžasných 825 %, a to aj uprostred aktivít veľkých investorov zameraných na vyberanie ziskov začiatkom týždňa.

V sektore meme coinov sa v tomto roku vyznamenal token dogwifhat (WIF) založený na Solane. Jeho cena sa vyšplhala na 3,25 USD, a to najmä vďaka spoločnému úsiliu jeho komunity, ktorej sa podarilo vyzbierať viac ako 700 000 USD na reklamu s emblémom tokenu na Sphere, známom zábavnom podniku v Las Vegas v Nevade.

FLOKI, umiestnený ako piata najväčšia meme coin, zaznamenal za posledný týždeň takmer 130 % nárast. Tento pozoruhodný nárast ceny možno pripísať strategickému rozhodnutiu organizácie Floki DAO spáliť viac ako 190 miliárd tokenov, čím sa výrazne znížila ponuka FLOKI v obehu. Toto opatrenie je pripravené potenciálne zvýšiť jeho hodnotu prostredníctvom zvýšeného nedostatku za predpokladu, že dopyt zostane konštantný alebo bude rásť.

Bonk (BONK), inauguračná meme minca Solana, sa ocitla na šiestom mieste vo svojej kategórii, pričom zaznamenala 24 % nárast týždenných ziskov. Nedávno mu spoločnosť CoinMarketCap udelila titul meme minca roka a za posledný rok zaznamenal ohromujúci 706 % nárast.

Underdog Meme Coins dosahujú prekvapivé zisky

Spomedzi 20 najlepších meme mincí vynikla Milady Meme Coin (LADYS), ktorá len za posledný týždeň dosiahla pozoruhodný 450 % zisk.

V kontexte širšieho býčieho trendu na trhu zaznamenali výrazné zisky aj menej známe meme coiny, ako napríklad MongCoin (MONG), Bad Idea AI (BAD) a Wen (WEN), ktoré v rovnakom časovom rámci vzrástli o 94,02 %, 72,06 % a 13,53 %.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov