Bitcoin Whales’ $3B Stash Surge odhalené v januárových údajoch

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Krypto veľryby, známe aj ako významní investori v oblasti kryptomien, nazhromaždili počas tohto mesiaca v Bitcoinoch (BTC) značné množstvo 3 miliárd dolárov, ako vyplýva zo zistení analytickej spoločnosti IntoTheBlock.

Údaje naznačujú pozoruhodný nárast objemu Bitcoinov držaných v peňaženkách, ktoré vlastnia viac ako 1 000 BTC, pričom boli svedkami nárastu o približne 76 000 BTC. V dôsledku toho celkový objem Bitcoinov držaných v týchto peňaženkách teraz predstavuje takmer 7,8 milióna BTC.

Trajektória poprednej kryptomeny vykazovala pozitívny začiatok mesiaca a 11. januára dosiahla výšku presahujúcu 48 900 USD, čo sa zhodovalo najmä so zavedením spotových fondov obchodovaných na burze (ETF) so sídlom v USA. Následne trhová dynamika ovplyvnila korekciu ceny, pričom hodnoty sa minulý týždeň vrátili na minimá okolo 38 500 USD.

Táto korekcia bola pripísaná vyberaniu ziskov zo strany investorov do populárneho kryptoinvestičného nástroja Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Zaujímavé je, že počas tohto prepadu cien využili situáciu náročné veľryby, ktoré prostredníctvom kryptoburzy Bitfinex získali Bitcoin za výhodnejšie ocenenie.

“Zatiaľ čo bitcoinové ETF zaznamenali čistý prílev 820 miliónov USD, bitcoinové veľryby zaznamenali v roku 2024 zatiaľ nárast o ~3 miliardy USD (76 000 BTC),” uviedol IntoTheBlock v týždennom bulletine. “Medzi veľryby patria všetky subjekty, fyzické osoby alebo fondy (vrátane ETF), ktoré držia viac ako 1 000 BTC.”

Pri skúmaní korelácie medzi aktivitou veľrýb a pohybom cien kryptomien modrá čiara na grafe symbolizuje prvú z nich, zatiaľ čo čierna čiara označuje kolísanie trhovej ceny kryptomien. Je pozoruhodné, že v tomto období došlo k vyjadreniu dôvery zo strany veľrýb, keďže v čase poklesu trhu strategicky zvýšili svoje podiely v Bitcoinoch, čím demonštrovali svoju vieru v dlhodobý potenciál kryptomeny.

Keďže trh sa naďalej vyvíja, s nedávnym zavedením fondov obchodovaných na burze (ETF) rôzni pozorovatelia odvetvia a významné finančné inštitúcie, ako napríklad Standard Chartered, očakávajú výrazný prílev kapitálu do oblasti kryptomien. Očakáva sa, že tento prílev vyženie trhovú cenu Bitcoinu do veľkých výšok, pričom prognózy sa zameriavajú na to, aby kryptomena do konca roka 2024 dosiahla 100 000 USD.

Tento optimistický výhľad odráža kolektívny názor, že novozavedené ETF prilákajú miliardy dolárov investícií, čo ďalej upevní postavenie Bitcoinu ako lukratívneho a odolného investičného aktíva v globálnom finančnom prostredí.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov