Bitcoin veľryby Gear Up pre Halving

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Keďže sa blíži očakávaná udalosť polovičnej hodnoty Bitcoinu, v uplynulom týždni došlo k výraznému nárastu nákupu značného množstva Bitcoinu veľrybami. Keďže do štvrtého polčasu rozdelenia Bitcoinu na polovicu – ktorý zníži blokovú odmenu na 3,125 BTC – zostáva približne týždeň, je pozorovateľný nárast dopytu zo strany týchto veľkých držiteľov, čo signalizuje býčí výhľad na trhu.

Údaje poskytnuté spoločnosťou CryptoQuant, ktorá sa zaoberá analýzou kryptomien, odhaľujú, že dopyt zo strany bitcoinových veľrýb dosiahol bezprecedentnú úroveň.

Po prvýkrát dopyt zo strany “stálych držiteľov” prevýšil ponuku novo vyťažených Bitcoinov. Tento vývoj naznačuje, že miera produkcie nových Bitcoinov prostredníctvom ťažobných aktivít nestačí na uspokojenie potrieb investorov do kryptomien, čo poukazuje na rastúci nedostatok, ktorý sa po znížení Bitcoinu na polovicu zrejme ešte prehĺbi.

Tento stupňujúci sa dopyt zo strany veľrýb po BTC v kombinácii so zvýšeným prílevom spotových Bitcoinov bude pravdepodobne vyvíjať tlak na rast ceny tejto poprednej kryptomeny. V strednodobom až dlhodobom horizonte by tento trend mohol výrazne zvýšiť hodnotu Bitcoinu.

Polovičná hodnota Bitcoinu je v ekosystéme kryptomien kľúčovou udalosťou, ktorá sa zvyčajne vyznačuje výraznými cenovými výkyvmi pred a po tejto udalosti.

Z historického hľadiska sa býčie série začali niekoľko mesiacov pred polovičnou hodnotou, čo bolo spôsobené očakávaním znižujúcej sa ponuky BTC. Po polovičnom znížení ceny Bitcoinu v minulosti prudko rástli, čo bolo umocnené zníženou ponukou a zväčšujúcim sa rozdielom medzi ponukou a dopytom.

Okrem vplyvu na priamu ponuku Bitcoinu má polovičná cena BTC vplyv aj na ťažiarov, ktorí overujú transakcie a pridávajú nové bloky do blockchainu.

Každá udalosť halvingu znižuje zárobok ťažiarov Bitcoinu na polovicu, čím sa zvyšujú náklady spojené s ťažbou nových Bitcoinov. V dôsledku toho musia ceny Bitcoinu dosiahnuť určitú hranicu, aby sa zachovala ziskovosť ťažobných operácií.

V súčasnosti sú priemerné náklady na ťažbu jedného Bitcoinu približne 49 000 USD, čo pri súčasnej obchodnej cene pohybujúcej sa okolo 70 000 USD zostáva ziskové. Po znížení na polovicu však ceny Bitcoinu musia prekročiť 80 000 USD, aby ťažobné operácie zostali finančne rentabilné.

Fáza hromadenia veľrýb je pozitívnym ukazovateľom pre trh s kryptomenami, čo naznačuje, že hlavní držitelia Bitcoinov presúvajú svoje aktíva do chladných peňaženiek v očakávaní budúceho rastu cien.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov