Bitcoin upozornenie: Odborníci predpovedajú pokles na 50 000 USD

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Odborníci zo spoločnosti 10x Research predpovedajú, že bitcoin klesne z viac ako 60 000 USD od 4. júla pod 57 000 USD. Domnievajú sa, že tento prudký pokles by mohol pokračovať a klesnúť ďalej na 50 000 USD.

Pokles zo 60 000 USD na 50 000 USD signalizuje výraznú zmenu nálady na trhu. Podľa spoločnosti 10x Research je táto zmena spôsobená spomalením nákupnej aktivity a zvýšením predajného tlaku.

Markus Thielen, analytik spoločnosti 10x Research, hovorí, že tento pokles bol očakávaný. “Údaje zo začiatku júna už ukazovali, že prekúpený trh je pripravený na korekciu,” vysvetlil.

Dôsledky pre investorov do bitcoinu

Prepad ceny Bitcoinu o 5,44 % mal výrazný vplyv na náladu investorov a likviditu trhu. Tento vplyv je zrejmý z trhovej kapitalizácie Bitcoinu vo výške 1,1 miliardy USD a 57 % nárastu objemu obchodovania.

V správe spoločnosti 10x Research sa zdôrazňuje, že ťažiari Bitcoinu a kupujúci spotových ETF Bitcoin by mohli urýchliť pokles ceny, ak Bitcoin prelomí kľúčové úrovne podpory. Keďže úrovne podpory sa rúcajú, predajcovia sa snažia nájsť likviditu.

Výpredaj sa časovo zhoduje s plánovaným vyplatením bitcoinov spoločnosťou Mt Gox v celkovej hodnote 8,5 miliardy USD, ktoré sa má začať v júli.

Podľa správy spoločnosti 10x Research boli po prelomení úrovne podpory 60 000 USD ochotní nakupovať za túto cenu len obchodníci s nízkou informovanosťou.

Výhľad ceny bitcoinu

Výhľad ceny bitcoinu

Správa zachovala opatrný výhľad ceny Bitcoinu, pričom obchodníkom odporučila, aby sa zamerali na riadenie rizík v rámci prípravy na pokračujúcu volatilitu, a varovala, že “teraz nie je čas na sebauspokojenie”.

Zisky pre dlhodobých držiteľov Bitcoinu

Nedávna analýza spoločnosti ITech naznačuje, že klesajúci trend Bitcoinu je spôsobený tým, že dlhodobí držitelia speňažujú svoje významné zisky.

Dňa 3. júla SOPR dlhodobých držiteľov prekročil hodnotu 10, čo znamená, že predali svoje bitcoiny za minimálne desaťnásobok ich počiatočnej nákupnej ceny.

Analýza naznačuje, že k zvýšenému predajnému tlaku na trhu mohli prispieť dlhodobí držitelia bitcoinov, ktorí ich zvyčajne držia približne päť až sedem rokov. Títo držitelia teraz vyberajú zisky, čo prispieva k dynamike poklesu.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov