Bitcoin stúpa o 5 %: Schválenie ETF má 99,9% šancu?

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Najnovšie podanie spoločnosti BlackRock pre jej navrhovaný ETF Bitcoin sa zhoduje s tým, že BTC si udržiava podporu tesne nad 40 000 USD.

Dňa 19. decembra Bitcoin prudko vzrástol nad 43 000 USD, čo bolo spôsobené správami týkajúcimi sa potenciálneho spustenia prvého spotového fondu obchodovaného na burze (ETF) BTC v USA.

Prudký nárast ceny Bitcoinu
Graf ceny Bitcoinu – nedávny nárast na 43 000 USD

Očakávania týkajúce sa Bitcoin ETF zostávajú vysoké.

Údaje TradingView naznačili, že BTC zaznamenal odraz a po dennej uzávierke dosiahol vrchol na úrovni 43 456 USD. Napriek neistému začiatku týždňa BTC/USD rýchlo nabral na sile, pričom záverečná cena z 18. decembra znamenala 5 % nárast oproti najnižšiemu bodu dňa.

Následne sa objavila správa, že spoločnosť BlackRock, jeden z uchádzačov o prvý americký spotový ETF na Bitcoin, revidovala svoju politiku vykupovania produktov tak, aby zahŕňala BTC ako opciu.

“Nepeňažné vyplatenie niektorých alebo všetkých akcií akcionára výmenou za podkladové bitcoiny, ktoré vyplatené akcie predstavujú, vo všeobecnosti nebude pre akcionára zdaniteľnou udalosťou,” uvádza sa v najnovšej iterácii dokumentácie S1 spoločnosti BlackRock pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC).

V podaní sa tiež zavádzajú predpisy týkajúce sa výmeny košov akcií za hotovosť namiesto BTC, pričom na poslednú z týchto možností sa čaká na súhlas regulačných orgánov.

SEC je pripravená dokončiť rozhodnutia o spotovom ETF v januári 2024, takže nadchádzajúci mesiac je pre nadšencov Bitcoinu kľúčovým obdobím.

Schválenie ETF by mohlo výrazne ovplyvniť budúcu trajektóriu BTC, čo je pocit, ktorý po pretrvávajúcich odkladoch a zamietnutiach získava na sile.

“Úroveň angažovanosti Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) a návraty/zmeny v súvislosti s bitcoinovým ETF nám hovoria, že ide o 99,9 % hotovú vec,” reagoval na najnovší vývoj obchodník a investor Bob Loukas na X

Tento týždeň SEC odložila svoj verdikt o viacerých ETF na ethereum na máj.

Obchodník s bitcoinom: Do konca roka 2023 je možné získať 50 000 USD

Predtým Bitcoin čaká ročná uzávierka sviečok aj zverejňovanie rôznych makroekonomických údajov, ktoré by mohli zvýšiť volatilitu počas dovolenkovej sezóny. Trh zostáva v otázke bezprostrednej trajektórie BTC rozdelený, pričom pokles pod 40 000 USD je stále reálny.

V aktualizácii z 18. decembra Crypto Ed zo spoločnosti CryptoTA predpovedal potenciálny pokles nasledovaný prudkým rastom, pričom špekuloval, že BTC/USD by sa mohol do konca roka 2023 dotknúť 50 000 USD.

“Uvidíme neskôr v priebehu týždňa, ako sa to vyvinie,” uzavrel a uviedol nízky cieľ na úrovni 38 000 USD.

Renomovaný obchodník Matthew Hyland tento pozitívny sentiment zopakoval, pričom si všimol býčiu divergenciu medzi RSI a cenou Bitcoinu na denných grafoch.

Podľa najnovších údajov sa denný RSI nachádzal na úrovni 60,45, pričom sa stabilizoval zo svojho maxima, keď sa Bitcoin dotkol hodnoty viac ako 44 000 USD, čo je jeho najvyššia hodnota za posledných 19 mesiacov.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov