Bitcoin ETF Surge Sparks predpovede $112K Cena

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Podľa poznatkov spoločnosti CryptoQuant existuje veľká pravdepodobnosť, že ceny Bitcoinu sa v priebehu tohto roka vyšplhajú na neuveriteľných 112 000 USD, ak pretrvá pokračujúci prílev prostriedkov do spotových fondov obchodovaných na burze (ETF).

Táto predpoveď, ktorú predniesol generálny riaditeľ Ki Young Ju, podčiarkuje potenciálnu býčiu trajektóriu trhu s kryptomenami. Ju počas diskusií na X zdôraznil, že aj v “najhoršom” scenári by Bitcoin mohol zažiť výrazný nárast a dosiahnuť minimálne 55 000 USD. Táto prognóza predstavuje výrazný nárast o takmer 15 % oproti cenám zaznamenaným v pondelok.

Prognózy sú podložené analýzou vplyvu týchto prílevov na trhovú kapitalizáciu Bitcoinu spolu s dôkladným skúmaním metrického pomeru, ktorý historicky naznačuje, či sa ceny považujú za “nadhodnotené” alebo “podhodnotené”.

Zdôrazňujúc značný prílev zo spotových ETF vo výške približne 9,5 miliardy USD mesačne, Ju špekuloval o potenciálnom ročnom zvýšení realizovanej kapitalizácie, ktorá by mohla dosiahnuť impozantných 114 miliárd USD. Dokonca aj s odlivmi od subjektov, ako je GBTC, Ju predpokladal výrazný nárast o približne 76 miliárd USD, čo by potenciálne zvýšilo realizovaný limit zo súčasných 451 miliárd USD na úroveň 527 – 565 miliárd USD.

Ju ďalej objasnil význam pomeru sledujúceho trhovú kapitalizáciu Bitcoinu voči jeho realizovanej kapitalizácii – ukazovateľ odrážajúci aktívne tokeny pri ich poslednej obchodovanej cene. Tento pomer, ktorý podľa prognóz dosiahne hodnotu 3,9 pri špekulovanom cenovom rozpätí 104 000 až 112 000 USD, historicky signalizuje potenciálny vrchol trhu.

Meteorický nárast spotových ETF na bitcoiny naznačuje prudko sa rozvíjajúci trend, pričom ich držba presiahla 192 000 bitcoinov podľa posledných dostupných údajov, len mesiac po ich vzniku.
Napriek svojej relatívne krátkej existencii už tieto fondy dokázali prilákať miliardy dolárov od investorov, ktorí hľadajú expozíciu voči Bitcoinu bez nutnosti priameho vlastníctva a skladovania. Tento rastúci záujem ďalej upevňuje potenciál vzostupu Bitcoinu vo finančnom prostredí a podčiarkuje vyvíjajúcu sa dynamiku investičných stratégií v oblasti kryptomien.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov