Biden najal majstra mémov pre kampaň v roku 2024

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Kampaň prezidenta Joea Bidena hľadá experta na meme, ktorý by prilákal voličov z generácie Z.

Kampaň Biden for President (BFP) zverejnila pracovné miesto pre „manažéra partnerov“. Tento človek bude mať na starosti „každodenné operácie pri zapájaní najlepších internetových stránok s obsahom a meme“.

Bidenov tím bude memo manažérovi so sídlom vo Wilmingtone v štáte Delaware platiť 65 000 až 85 000 dolárov ročne. Tento plat je mierne nad priemerným platom digitálnych marketérov v USA, podľa portálu Indeed.

Hlavnou náplňou práce Bidenových meme manažérov je spravovať vzťahy s digitálnymi mediálnymi spoločnosťami, podcastermi a „meme stránkami“ na rôznych platformách sociálnych médií.

Bidenov tím využíval mémy už predtým. Začiatkom roka 2022 prijali mém „Dark Brandon“ s laserovými očami, aby 81-ročný Biden vyzeral ako internetovo zdatný.

Meme s laserovými očami Dark Brandona.

Vo februári Biden hovoril o meme „Dark Brandon“ v relácii Setha Meyersa Late Night. Žartovne povedal: „Mám to sakramentsky rád,“ predtým, ako si nasadil tmavé letecké slnečné okuliare.

Biden si slnečné okuliare nasadil opäť a spomenul meme, čo si vyslúžilo ovácie publika na aprílovej večeri korešpondentov v Bielom dome.

Tento krok je súčasťou Bidenovej snahy nadviazať kontakt s mladšími voličmi.

Mnohí demokrati tiež zmenili svoj názor na kryptografiu. Zdá sa, že tento posun nasleduje po podpore Donalda Trumpa, ktorý sa snaží získať voličov.

Trumpovi sú známe aj mémy. Jeho mugshot z augusta 2023 sa stal virálnym po tom, ako bol spracovaný vo väznici okresu Fulton pre svoje štvrté obvinenie.

Donald Trump podporuje meme mince.

Jeho kampaň rýchlo začala predávať tričká, hrnčeky a iné predmety s mugshotom. V decembri tiež vydali kolekciu „MugShot“, ktorá je nemeniteľným žetónom (NFT).

Začiatkom mája si po jeho prokryptografických komentároch získal popularitu memecoin s Trumpovou tematikou MAGA.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov