Autor knihy Bohatý otec, chudobný otec predpovedá, že Bitcoin stúpne na 350 tisíc dolárov

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Známy autor osobných financií Robert Kiyosaki verí, že Bitcoin do 25. augusta 2024 dosiahne hodnotu 350 000 USD. Autor knihy „Bohatý otec, chudobný otec“ vždy podporoval Bitcoin ako spoľahlivú alternatívu tradičných peňazí.

V nedávnom príspevku Kiyosaki predpovedal, že Bitcoin dosiahne 350 000 USD z dôvodu nedostatku dôvery v amerických lídrov. Kritizoval prezidenta Bidena, ministerku financií Janet Yellenovú a predsedu FED-u Jeroma Powella, nazval ich „tromi hlupákmi v reálnom živote“ a vyjadril presvedčenie o ich nekompetentnosti.

Kiyosaki odporučil nákup väčšieho množstva Bitcoinov na ochranu pred zlým hospodárskym riadením. Často kritizoval politiku vlády USA v oblasti výdavkov a tlače peňazí pod vedením Bidena.

Hoci Kiyosaki verí v Bitcoin dlhodobo, jeho cieľ 350 000 USD za dva mesiace je veľmi optimistický. Aby Bitcoin do augusta dosiahol túto cenu, musel by zo súčasnej úrovne približne 71 000 USD vzrásť o viac ako 380 %.

Napriek tomu Kiyosaki vidí potenciál pre silný rast Bitcoinu a tvrdí, že jeho predpoveď „nie je lož“. Začiatkom tohto roka podporil dlhodobú predpoveď ceny Bitcoinu od spoločnosti Ark Invest vo výške 2,3 mil.

Táto odvážna predpoveď nasleduje po prudkom náraste amerických spotových ETF na Bitcoin, ktoré v utorok zaznamenali druhý najvyšší denný prílev v histórii na úrovni viac ako 880 miliónov USD.

Rastúca akceptácia hlavného prúdu posilnila Kiyosakiho výhľad. S veľkými finančnými centrami ako Austrália, Veľká Británia a USA, ktoré prijali spotové ETF na Bitcoin, rastie dôvera.

Hoci sa 350 000 USD do augusta zdá byť príliš optimistické, Kiyosaki verí v potenciál Bitcoinu ako ochrany pred tým, čo považuje za zlú vládnu politiku. Nalieha na investorov, aby naďalej nakupovali Bitcoin.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov