Akcie spoločnosti Metaplanet stúpli o 10 % po veľkom nákupe bitcoinov

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov

Investičná spoločnosť Metaplanet Inc. kótovaná v Tokiu zaznamenala v utorok nárast svojich akcií o 9,88 %. Tento prudký nárast nasledoval po oznámení, že nakúpila ďalšie bitcoiny v hodnote 250 miliónov jenov (1,58 milióna USD). Investori na túto správu reagovali pozitívne, čím prejavili dôveru v strategické smerovanie firmy.

11. júna spoločnosť Metaplanet zverejnila stanovisko, v ktorom podrobne uviedla, že získala 23,351 BTC. Týmto najnovším nákupom sa jej celkový objem držaných Bitcoinov zvýšil na viac ako 141,07 BTC v hodnote 9,54 milióna USD. Táto akvizícia nasleduje po predchádzajúcich nákupoch uskutočnených 23. apríla a 10. mája, čo signalizuje pokračujúce odhodlanie firmy’zvyšovať svoje aktíva v Bitcoinoch.

Priemerná nákupná cena Bitcoinu spoločnosťou Metaplanet bola 10,27 milióna jenov, teda približne 65 300 USD za jeden Bitcoin. V súčasnosti sa Bitcoin obchoduje za 67 566 USD, čo je pokles oproti minulotýždňovému maximu na úrovni takmer 72 000 USD. Tento výkyv ceny neodradil investičnú stratégiu spoločnosti Metaplanet.

Cena akcií spoločnosti Metaplanet-Inc. vzrástla na 89 jenov

Akcie spoločnosti Metaplanet Inc. v utorok pri uzávierke vzrástli na 89 jenov za akciu. To predstavuje výrazný nárast oproti cene približne 19 jenov z 9. apríla, keď spoločnosť prvýkrát oznámila svoje zameranie na investície do Bitcoinu. Nárast akcií odráža súhlas trhu so strategickým obratom spoločnosti Metaplanet.

„V reakcii na pandémiou vyvolanú investičnú situáciu spoločnosť Metaplanet komplexne reštrukturalizovala svoje nespočetné aktíva a podniky, čím pripravila pôdu pre strategický obrat smerom k vízii zameranej na Bitcoin,“ uvádza sa na webovej stránke spoločnosti.
Táto zmena je súčasťou širšej stratégie spoločnosti, ktorej cieľom je prispôsobiť sa meniacim sa hospodárskym podmienkam.

Minulý mesiac spoločnosť Metaplanet vyhlásila, že sa rozhodla prijať Bitcoin ako svoje strategické rezervné aktívum v pokladnici. Toto rozhodnutie bolo ovplyvnené pretrvávajúcimi hospodárskymi problémami Japonska vrátane vysokého štátneho dlhu, dlhšieho obdobia záporných reálnych úrokových sadzieb a slabého jenu. Firma sa domnieva, že Bitcoin môže v porovnaní s tradičnými aktívami poskytnúť stabilnejšiu a výnosnejšiu rezervu.

Podľa portálu BitcoinTreasuries.net verejné spoločnosti na celom svete spoločne vlastnia spolu 308 688 Bitcoinov. Spoločnosť Microstrategy Inc. vedie s 214 400 BTC, čo predstavuje viac ako 50 % jej trhovej kapitalizácie. Tento trend akumulácie Bitcoinov ako rezervného aktíva naznačuje rastúcu dôveru podnikov v potenciál kryptomeny na dlhodobé zachovanie hodnoty.

Začiatočník

Sprievodca kryptomenami pre začiatočníkov

Stredne

Stredne pokročilý sprievodca kryptomenami

Expert

Správy o kryptomenách pre expertov