V rokoch 2022 až 2023 sa v správe ministerstva financií Spojeného kráľovstva uvádza, že medzi sektory, ktoré sú najviac ohrozené zneužitím na pranie špinavých peňazí, patria firmy zaoberajúce sa kryptomenami, retailové bankovníctvo, veľkoobchodné bankovníctvo a správa majetku.
Toto hodnotenie sa zhoduje so zisteniami z hodnotenia rizík, ktoré vykonal orgán Financial Conduct Authority (FCA), ktorý preskúmal 238 firiem. FCA ako finančný regulačný orgán v Spojenom kráľovstve od roku 2020 nariadil, aby sa kryptomenové firmy zaregistrovali a dodržiavali jeho predpisy proti praniu špinavých peňazí.
V snahe sprísniť kontrolu trestnej činnosti súvisiacej s kryptomenami Spojené kráľovstvo v poslednom období zintenzívnilo svoje úsilie. Podľa vyjadrení britskej polície z októbra 2022 nasadila po celej krajine krypto taktických poradcov, ktorí pomáhajú pri konfiškácii digitálnych aktív spojených s trestnou činnosťou.
Počas tohto obdobia Národná rada policajných náčelníkov informovala o zhabaní stoviek miliónov v kryptomenách pochádzajúcich z nezákonnej činnosti.
Z ďalších poznatkov uvedených v správe vyplýva, že v rokoch 2022 a 2023 FCA zamestnávala približne 53 špecialistov na finančnú trestnú činnosť na plný úväzok, ktorí sa venovali dohľadu nad bojom proti praniu špinavých peňazí, pričom 16 z týchto špecialistov sa osobitne zameriavalo na dohľad nad operáciami s kryptomenami.
Okrem toho širšie tímy dohľadu mimo tých, ktoré sa špecializujú na finančnú trestnú činnosť, začali v časovom rámci, na ktorý sa vzťahuje správa, 95 prípadov týkajúcich sa kryptoaktív.